RAADHUISBERICHTEN Na een special over het Grafter raadhuis, eindelijk weer een reguliere Kroniek. On danks de kou van afgelopen maanden waren het tropenweken voor de redactie, want bij het maken van zo'n special komt heel wat kijken. Het was toch wel een groot project voor deze kersverse redactie en dat we wat steekjes hebben laten vallen bleek onvermijdelijk. Op pagina 24 staat een verslag hoe het een en ander tot stand kwam en hoe de dag van de boekpresentatie is verlopen. Sinds laatste uitgave van december is er binnen de vereniging weer het nodige ge beurd. Zo was er een verschuiving binnen het OHV-bestuur. Voor u die op de Alge mene ledenvergadering (ALV) is geweest, is het geen nieuwtje, maar Patricia de Vries, onze beoogde secretaris en opvolgster van Dick Mantel, heeft door persoonlijke omstandigheden af moeten haken. Langs deze weg willen wij Patricia nogmaals be danken voor haar inzet het afgelopen half jaar. Omdat een vereniging zonder secre taris niet kan functioneren, waren we zeer verheugd dat Martin Dalenberg bereid is gevonden het stokje van Patricia over te nemen. Het woord is al gevallen: de ALV. Deze werd gehouden op 17 april jl. en werd bezocht door ongeveer 50 leden. Tijdens deze vergadering zijn Martin Dalenberg en ondergetekende geïnstalleerd als resp. secretaris en bestuurslid. De vergadering werd afgesloten met een interessante le zing van Dick Mantel over de Mijzen en de Eilandspolder in de vroege middeleeuwen. We gaan ook weer wandelen. In het ka der op de volgende pagina praat Michèle Tromp u bij over de zomeravondwande ling naar Enkhuizen, en via het bijgevoeg de formulier kunt u zich opgeven voor de najaarsexcursie naar Utrecht en Gouda. Wat heeft deze Kroniek nog meer te bie den? Wiro Gresnich 'klapt uit de school' met een groot artikel over zijn tijd op de Rijper Jozefschool. Minstens zo groot is een nieuwe aflevering van 'De Gevel', deze keer Rechtestraat 102. Hans Keuning haalt her inneringen op aan Dr. Heringa van Stom- petoren. Fred Hoek bespreekt een nieuwe aanwinst. Dit gaat ook over een Heringa, maar deze kwam uit Oost-Graftdijk en was daar predikant. Jaap Zomerdijk doet een boekje open over het door hem gepleegde stamboomon derzoek en hij vertelt ook hoe het DNA- onderzoek in z'n werk ging. Tenslotte heeft de redactie Willem Baartse, auteur van het boek' Markenbinnen, een kleurrijk verle den', weten te strikken om iets bij de foto Uyt Den Ouden Doosch te schrijven. Kortom: voor elk wat wils. Veel leesplezier! Eric Berkhout 3

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 3