Na dhr. Fuchs kwa men de auteurs zelf aan bod. Eerst Fred Floek, die zich voor de gelegenheid in zijn allerbeste pak had gestoken. Met een mooie anek dote over zijn Graf ter 'roots' kreeg hij de lachers op zijn hand. Flierna scha kelde hij naadloos over op een, naar eigen zeggen/com mercieel praatje' en lepelde onze spon soren nog even op. Flerman Meddens lezen is een lust voor het oog, hem horen spreken is minstens even prettig. In een fijne, vlotte verteltrant vertaalde hij de bestuurders uit de tijd van het boek, zoals schepenen en de baljuw, naar het hedendaagse politieke bestel. Mooi was ook de knipoog naar burge meester Bruinooge van (het huidige) Alk maar, die kan rekenen op tegenspel van de Grafters als hij zich straks (na de fusie) een 'inhalige baljuw'toont. Flermans praatje naderde langzaam het doel van deze middag; het eerste exem plaar van het boek aanbieden aan oud burgemeester Over de Linden. De heer Over de Linden, die voor zijn bijna negentig jaar nog ongelooflijk kwiek en krachtdadig overkwam, aanvaarde dit met dank en deed nog een woordje met daarin een fraaie anekdote. Vervolgens bood Marja de Jong, onder wijzeres van de Grafter basisschool 'De Baanbreker', het jarige raadhuis nog een cadeau aan, iets wat de andere hoogwaar digheidsbekleders vreemd genoeg na hebben gelaten. Het slotakkoord was voor toneelvereniging Benedictus, met een solo-optreden van Esther Kok. In de korte sketch kreeg ze de hele tent mee in een zelfgeschreven lied. Toch was het niet louter Flosanna; door miscommunicatie zijn we vanuit de OFIV vergeten onze ereleden uit te nodigen. Langs deze weg alsnog excuses daarvoor. Eric Berkhout Herman Meddens overhandigt het eerste exemplaar aan oud-burgemeester Over de Linden. Liesbeth Vrakking besloot het officiële ge deelte met een dankzegging aan alle aan wezigen, waarna deze zich konden laven aan een drankje en de catering, een per fect samenwerkingsverband tussen Jaap Klaver en Naomi Zaalberg. De jubileumboekjes gingen als de spreek woordelijk warme broodjes over de toon bank en onze penningmeester Bertha van der Steen mocht zich verheugen in 15 nieu we leden voor de OFIV. 26

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 26