het boek brengen. Anders dan bij een regu liere Kroniek, die in een paar doosjes wordt afgeleverd, ging het deze keer om twee volle pallets, oftewel 38 dozen. Op zaterdagmorgen werd door 't Hekeitje uit Alkmaar een grote tent op de zerken- vloer naast het raadhuis gezet. 'Je kunt merken dat er wat te doen is'zei uitbater Jaap Klaver 'Graft gonst helemaal'. In de weken vooraf kon men (alleen Graf ters) zich opgeven om dit evenement bij te wonen, en hier werd gretig gebruik van gemaakt. De hele Raadhuisstraat kleurde blauw door de Grafter vlaggen, en rond 14.30 druppelden de eerste gasten binnen. Bur gemeester Ria Oosterop-van Leussen van Graft-De Rijp, was ook van de partij, even als de voltallige raad, de burgemeester van De Schermer én die van Alkmaar. Liesbeth Vrakking, die zich naast het ver zorgen van de interviews in het boek, ook de rol van ceremoniemeester toebedeeld had gekregen, hield een inleiding als in woonster van Graft en heette tevens de bijna 200 aanwezigen van harte welkom. De burgemeester mocht het spits afbijten en geroutineerd als ze is, wist zij de luiste raars aan zich te binden. Rudi Fuchs, kunsthistoricus en voorma lig directeur van het Stedelijk museum in Amsterdam, nam het stokje over. Hij bleek minder goed voorbereid dan onze burger moeder. Zo noemde hij Herman Meddens steevast: dhr. Medding en had hij een deel van zijn (handgeschreven) tekst thuis laten liggen. Het werd daardoor een wat breed sprakig en enigszins rommelig optreden, dat hij met wat komische zelfspot wist te ondervangen. Hij was echter dermate lang van stof dat spreekstalmeester Vrak king hem moest manen er een eind aan te breien. Ceremoniemeester Liesbeth Vrakking. Kunsthistoricus Rudi Fuchs doet een woordje. 25

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 25