w VERSLAG PRESENTATIE VAN HET BOEK 'Helderrode Stenen, Vier Eeuwen Raethuys Graft. De opening van het nieuwe tentoonstel lingsseizoen had dit jaar een extra feestelijk tintje, omdat het raadhuis van Graft 400 jaar bestaat. Natuurlijk staat dit er met grote cij fers op, maar pas tijdens de perikelen rond de voorgestelde verkoop van het pand, werd dit echt duidelijk. Snel werd een werkgroep gevormd met de naam: "Behoudt Raadhuis Graft", met Rem Dekker van de zerkenvloer, Fred Hoek en Weyert de Boer van de OHV, Leo den Engelse (pers.titel) en Aldert Pilkes en Jan Deckwitz van het Museum Het Houten Huys. Gezamenlijk werd gekeken hoe aan dit jubi leum gestalte kon worden gegeven. Door de gemeente (Ellen Bokhove, Joop Klukhuhn en Fred Hoek (OHV) werd gekozen voor het uitgeven van een boek, waarna Fred Hoek besloot enkele schrij vers te benaderen. Een en ander liep niet echt van een leien dakje; diverse schrijvers haakten af of wilden geen toezeggingen doen. Ook schrijver en oud-Rijper Herman Meddens, maar deze kwam hier op terug doordat werd afgesproken dat het een sa menwerkingsverband zou worden tussen hem en Fred. Aldus geschiedde en weldra doopten het schrijversduo de ganzenveer in de inkt. Door deze lange aanlooptijd was er wel enige tijdsdruk ontstaan. Zaterdag 6 april stond inmiddels als datum en daar kon niet meer van afgeweken worden. Ook dienden zich nog enkele praktische za ken aan: het maken van zo'n boek kost flink wat geld en over de huisvesting tijdens het evenement en de plaats daarvan was ook nog alles behalve consensus. Sponsoren werden aangeschreven en on danks de laagconjunctuur van dit moment, Auteur Fred Hoek lacht tevreden. waren er diverse instellingen en bedrijven bereid financieel bij te springen. Gedurende het schrijfproces werd het met name Fred duidelijk waarom niet iedereen even 'happig' is om zich op zo'n project te storten. Het is ontzettend veel werk en daarbij komen ook dingen kijken als bron nen verifiëren, afbeeldingen zoeken en na slagwerken raadplegen. De professors Van Deursen en Schutte hadden beiden al eens een verhandeling geschreven over het wel en wee in Graft in vroeger dagen en dit kon niet zomaar schaamteloos gekopieerd worden. Hier voor diende toestemming verleend te wor den van de uitgever, en ook dit nam tijd. Ondertussen tikte de klok door. Ook moest het geheel nog gecontroleerd worden op (tik)fouten. Eerlijkheidshalve moeten we toegeven dat er hier en daar wel een paar taaifoutjes aan de aandacht zijn ontsnapt. Het zou gemakkelijk zijn om die eerder genoemde tijdsdruk ook hier de schuld van te geven, maar soms heeft de eindredacteur gewoon zitten slapen. Twee dagen voor de opening kwam onze huisdrukker - Print Productions uit Ursem - 24

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 24