nen. Mensen waarmee ik veel moeite heb hun inzichten te delen, hebben plannen gemaakt voor een zogenaamd "brede school". De St. Jozefschool en ook andere scholen in onze gemeente zullen verdwij nen. Echter, ik ben ervan overtuigd, dat in de harten van velen en in de geschiedenis van De Rijp de St. Jozefschool nog heel lang zal blijven bestaan. Partir c'est SOURIRE UN PEU (afscheid NEMEN IS EEN BEETJE GLIMLACHEN) Inmiddels was ik sinds maart 2006 niet meer werkzaam op de St. Jozefschool. Zo langzaam maar zeker was bij mij, zonder dat ik dat zelf eerst in de gaten had, de tijd gekomen om het roer om te gooien en na 34 jaar, waarvan 23 jaar als direc teur, mijn plaats over te geven aan een opvolger. Ik was inmid dels naast directeur ook al 11 jaar internbegelei der, zorgcoördinator. Het werd weieens wat. De opvolger werd de man die mij al eerder had vervangen, Klaas Sabel. Na een korte periode zou hij het stokje weer over geven aan de huidige directrice,Tineke Butter. Ik ben nu nog steeds met veel plezier actief in het onderwijs. Ik werk als op roep leerkracht (flexpoo- ler) voor de scholen van de stichting Flore. Trots Zelf kijk ik met een goed en trots gevoel terug op 34 jaar St. Jozefschool. Een mooi, degelijk, ruim en doelmatig gebouw, met een unieke mooie en kindveilige ligging. Naast het gebouw speelden natuurlijk in al die jaren collega's, kinderen, ouders en andere contacten met gemeente en over heden de belangrijkste rol. Het ging om vertrouwen en dat is er al die tijd naar eer en geweten geweest. Het is jammer, dat terwijl ik dit schrijf, ik geconfronteerd word met de weten schap, dat de school zal moeten verdwij- Sf. Jozefschool. 2013 Ik wil iedereen die de school op wat voor manier een warm hart toedraagt heel har telijk feliciteren met het 100-jarig bestaan van de school. We zijn er trots op! Wiro Gresnich Fotomateriaal: OHV, Jos Taam, E. Berkhout, Andries de Jong en Wiro Gresnich 17

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 17