Op zaterdag was de officiële opening van dit schoolplein. De gemeentesecretaris, de heer Van Dongen, mocht de ceremo nie verrichten en ging daarvoor van de glijbaan af. Hij gleed door een groot geel papier met daarop het logo van de St. Jo zefschool. Hij sprak voordat hij deze daad verrichtte onder andere de woorden: "Er staat ergens geschreven, dat als gij niet wordt als kleine kinderen gij zekere plaat sen niet zult binnen gaan. Dus vooruit maar!" De woorden 'Bijbel' en 'rijk der he melen'waren hem kennelijk te zwaar. Ik gleed trouwens achter hem aan. Dit alles onder de feestelijke klanken van de fan fare "De Waag" (jammer dat die niet meer bestaat, een gemis voor De Rijp). Het was echt een fantastische superweek, die zeker door de enorme hulp van ou ders bijzonder geslaagd was. S.K.O. De Rijp-Graft, Kaprion, Flore, maar...blijven verbouwen Eind van de vorige eeuw werden plannen gemaakt om de Stichting Katholiek On derwijs De Rijp-Graft over te laten gaan in het grotere bestuur van scholen in dor pen rondom Alkmaar, stichting Kaprion. Aldus geschiedde. Later fuseerde Kapri on met een stichting uit Heerhugowaard, Valete, en ging verder onder de naam Flore. Thans zijn er 32 scholen onder dit bestuur en ruim 800 mensen werkzaam. Onder auspiciën van dat nieuwe bestuur vond er weer een uitbereiding plaats. Het leerlingenaantal lag al een paar jaar boven de 200. De school was wederom te klein. Er moest een derde kleuterlo kaal gebouwd worden. Het speellokaal was al geofferd als leslokaal. Het derde kleuterlokaal kwam op het noordweste lijk deel van het kleuterplein. Een lange gang achter het speellokaal om moest voor de verbinding zorgen. Er kwam ook extra magazijnruimte bij. De school had behalve een grote zolder de beschikking over vier magazijnruimtes, twee schoon- maakbergingen plus nog een inpandige, zogenaamde buitenberging, voor afval, extra meubilair en dergelijk, dus berg ruimte genoeg. Deze bergingen stonden wel altijd vol. De aula was de doorloop van de ooste lijke kant naar het middendeel van de school. Daar werd in de "verbouwwoede" van het derde kleuterlokaal, een gang langs gemaakt. Het documentatiecen trum moest daarvoor wijken. Dit was door de komst van de computer toch overbodig geworden. De computers voor de leerlingen vonden een plek in de vitri nekasten tussen de gang en de lokalen. Het bleek een praktische oplossing. Doordat het leerlingenaantal nog steeds toenam en er ook plaats geboden moest worden aan de buitenschoolse opvang, werd na 2006 de aula gebruikt als leslo kaal. Voor de afscheidsmusical wordt uit geweken naar Het Rijperhuis. Bij een laatste verbouwing in 2007 werd op de plaats van de ingang in de west hoekvan het grote schoolplein een direc tiekamer gerealiseerd. De kleedkamers in de personeelskamer werden gesloopt en er kwam een nieuw keukenblok. Het raam aan de oostkant van de personeels kamer, dat uitzicht gaf op het schoolplein, werd dichtgemetseld. Aan de buitenkant kwam die kooi, die ik al eerder noemde. De oude personeelskamer van de toen malige kleuterschool werd een kamer voor de internbegeleider. Er kwam een officieel invalidentoilet en een douche ruimte (dat was onder andere een arbo verplichting). 16

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 16