volgende mee: rekeningen moest ik be talen met een bankoverschrijving en als de rekening leeg raakte moest ik de pen ningmeester en later administrateur, Arie Mul, bellen, die zou dan f 2000,- storten. Van het kasgeld moest ik een boekhoud- schriftje bijhouden en de bonnetjes be waren. Dat was de grondslag voor mijn financieel beleid voor rest van mijn loop baan als hoofd der school en na 1985 als directeur van de basisschool. Die bonne tjes heb ik 23 jaar lang bewaard er heeft nooit iemand naar gekeken, ook niet naar dat boekhoudschriftje. Behalve dit financiële gedeelte zouden er al heel snel andere zaken zich aandienen, die iets gecompliceerder bleken, maar die vol gens mij nooit zonder redelijke oplossing tot een goed einde werden gebracht. 75 JAAR, feest! Juni 1988 werd het 75-jarig jubileum ge vierd van de St. Jozefschool. Het werd een gigantische feestweek. Alle kinderen en leerkrachten liepen in Ot en Sien kleding. Klossende klompjes door de Buurtjes! Het begon maandag met een eucharistie viering in de parochiekerk, St. Bonifatius. Daarna een ballonnenoptocht door De Rijp. Toen werd feestelijk de enige echte eerste St. Jozefvlag gehesen. Toen die in top was gingen de ballonnen de lucht in. Op de vlag staat in het gele veld het logo van de school, de lelie van St. Jozef, sym bool van zuiverheid en oprechtheid. Het logo was een ontwerp van de overbuur man Lense Elzinga. De kinderen kregen, als aandenken een spaarpot, die voor deze bijzondere gelegenheid voorzien was van het schoollogo in jubileumstijl. In de klassen vertelden de oud-leerlingen van 1913 en vlak daarna, hoe het er toen aan toe ging. Diezelfde week maakte de hele school een schoolreis en was er voor alle kinderen met hun ouders een geza menlijke avondmaaltijd op het versierde schoolplein. Dit gebeurde onder de muzi kale begeleiding van het vermaarde duo Kruiswijk (Arie Kruiswijk en Harry Som broek). Die week werd ook een aantal keren de musical van geest Floets opge voerd. Er was ook een aangepaste sport dag: bikkelen, hoepelen, touwtjespringen, zaklopen en meer spelletjes van toen. Za terdag eindige het feest met een receptie en een reünie voor alle oud-leerlingen. Als cadeau kreeg de school een aantal nieuwe speeltoestellen voor op het kleuterplein. De gemeente betaalde het herstraten en er werd een toestel gesponsord door o.a. de firma Woestenburg. De rest werd gefi nancierd door de school, en de opbreng sten van ludieke acties die door de kinde ren werden gehouden. Het 75-jarig bestaan van de school. 15

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 15