Boonplein met meubels, maar die kon onmogelijk de Kerkstraat ("Kerkesteeg") in om te lossen. Goede raad is duur. Het team leende een platte kar van boer Bark, de overbuurman en met veel duwen en trekken, tillen en sjouwen, was het spul in twee keer over. Eind van de zomervakan tie maakten we met een heleboel ouders de school schoon. Daar werd natuurlijk weer wat mee verdiend, dat de school ten goede kwam. Alles wordt nieuw Op 20 september 1978 was het zover. Mevrouw Konijn-Vredevoort, één van de vijf aanwezige eerste leerlingen van 1913, opende de school. De sleutel die aan een parachute omlaag kwam, bleek onvind baar. Gelukkig was er een reservesleutel bij de hand. Pas later die dag werd de para chute en sleutel door kinderen gevonden op de rooms-katholieke begraafplaats. Alle kinderen kregen een mooie gedenk- tegel op initiatief van het ouderraadslid de heer Kaptein. Het ontwerp was van de heer De Nie. Het is een fraai gebouw met een mooie kleurcombinatie en schoon metselwerk. Tussen de gang en de lokalen waren lage schuifkasten met daar boven vitrines. Het ademt een degelijke sfeer, die past bij de St. Jozefschool. We waren nu ook in het bezit van een aula. Daar werd dankbaar gebruik van gemaakt. Maandsluiting, to neel, opening Kinderboekenweek, kerst spel, afscheidsmusical groep 8, het be hoorde allemaal tot de mogelijkheden. In 1982, verving ik het hoofd der school, meester Pielage wegens ziekte en dat liep begin 1983 over in vervroegd pensioen. Na een poosje werd mij op zondagmorgen na afloop van de hoogmis op het kerkplein door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Paul Nooy, medegedeeld, dat ik dat "klussie" maar moest doen. Ik werd hoofd der school. Als bagage kreeg ik het

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 14