van meester Pielage hiervoor toch een be groting. Samen met hem ging ik op een woensdagmiddag naar de inspecteur in Alkmaar om deze te overtuigen van de noodzaak van nieuw meubilair en inven taris. Jan Stoop had twee dingen bewust begroot die zeker buiten de vergoeding zouden vallen."Dan kan de inspecteur wat wegstrepen, dan heeft die man ook het idee dat hij er wat aan doet." Het ging om een plantenbaken een groot koffïezetap- paraat."Die krijgen jullie gewoon van Koks Gesto. Bij de opening zal de inspecteur er zeker een opmerking over maken. Maak dan maar een beetje reclame voor Koks Gesto." En zo ging het dus. Een poosje daarna zag ik de inspecteur, Jan Stoop en hun wederzijdse echtgenoten gezel lig aan een tafeltje bij Spaander in Volen- dam. Ach, zo ging dat toen (en gaat het misschien nog steeds). De oude inventaris werd aan liefhebbers (en die waren er vol op) op een snelle avondverkoop verkocht. De baten waren voor de school. In bijna 7977. Wederopbouw van de huidige St. Jozefschool. elk gezin kwam wel een Jozefschool leer ling setje te staan. Tijdens deze bouwperiode kwam meester Pielage door een acute blindedarmontste king een tijdje op non-actief te staan. Het zou mijn vuurdoop worden. Officieel was ik geen waarnemend hoofd, maar het leek er wel op, vanwege mijn plek in het bouw team, onderhandelingen met Jan Stoop en de gedeelde noodlocatie. Ik zat samen met meester Pielage in één van de twee noodlokalen bij de Leeghwaterschool. Alle "bobo's" en ander prominenten kwa men naar die locatie om het hoofd der school te spreken. Die kwamen nu dus bij mij terecht. Lekker belangrijk. De kar van boer Bark De locatie van de nieuwe school vergde trouwens wel wat inventiviteit van de aan nemer, met name voor de aanvoer van bouwmateriaal. De 144 heipalen gingen van af en het Westeinde door het water. De gelijmde dakliggers werden op platte kar ren door de Kerkstraat getrans porteerd. Martin Verkerk van de technische dienst had voor de bouw elk scheurtje en bobbeltje van de huizen in de Kerkstraat op de foto gezet om latere schade door de bouw ontstaan te kun nen toetsen aan de eerdere situ atie. Op een dagde mees ters en juf zaten in de personeels- kamer, die tevens dienst deed als bouwkeet, te praten over de planning van herinrichting van de school, toen een Duits spre kende heer op het raam klopte. Er stond een grote Duitse vrachtwagen op het Jan 13

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 13