St. Jozef in diaspora Samen met meester Pielage mocht ik in het bouwteam zitten. Het zouden de mooi ste vergaderingen in mijn carrière worden. Ik leerde bouwtekeningen en bestek lezen en alles waar over gesproken werd, werd ook werkelijkheid! Dergelijk resultaat wa ren we in onderwijsland niet echt gewend. Op nadrukkelijke wens van het bouwteam werd de oude eerste steen, een muuran ker in de vorm van een kruis en het Jozef beeld gespaard. Het beeld en de eerste steen kregen allebei een duidelijke plek in het nieuwe gebouw. Het muuranker werd op de noordgevel geplaatst. Tijdens de bouw zat een groep in de Boeijerschool, twee groepen in houten noodlokalen bij de Leeghwaterschool (thans Dillenburg) en twee groepen ach ter de bibliotheek. De verhuizing van meubels, boeken, kaarten, stencilapparaat en andere leermiddelen ging simpel op de open vrachtauto van de gemeente. Mees ters en juf samen met de gemeentewerk lieden gewoon sjouwen(die begonnen toen wel 's ochtends om 7 uur). Alle boe ken zaten in verzamelde dozen. Had de klas boeken nodig, dan kwamen ze uit de doos en na gebruikof als het boek uitwas, gingen ze gelijk terug in de doos. Tijdens deze diaspora werd in zaal Oudejans een grootste fancy fair gehouden. Er was veel moois te koop. Kinderen en ouders werk ten volop mee, geweldige sfeer. Er draaide een rad van avontuur onder de bezielende leiding van de heren de Lange en Slooten. Er werden oude schoolplaten en dergelijk verkocht en geveild. Van de opbrengst werd een nieuw stencilapparaat en een stencilbrander gekocht. Aanleiding voor dit festijn was het feit, dat op 20 januari meester J. Th. M. Pielage de nieuwe eer ste steen mocht leggen, een "bianco del mare". 20 JANUAKI 1978 EERSTE STEEN nieuwe St Jozefschool GELEGD DOOR DE HEER J. TH. M PIELAGE De eerste steen. Januari 1978. Hij kreeg de troffel met inscriptie aange boden van de aannemer. De leerlingen lie ten ballonnen op. Er was 's ochtends even paniek, want de avond voor deze plechtig heid waren de ballonnen door de ouder raad en leerkrachten met helium opge pompt. De volgende ochtend lagen de ballonnen op de grond. In paniek haalden we een nieuwe helium fles bij de AGA in Amsterdam-Noord en werden de ballon nen ontknoopt en opnieuw opgepompt. Op het "moment suprème" was alles klaar. Mazzeltje Het was een geluk, dat de aannemer nog al laag had ingeschreven. Het beschikbaar gestelde bedrag gaf ruimte voor extra en kwalitatief betere voorzieningen. Dat zou later zeker zijn vruchten afwerpen. De inventaris en meubilair zouden niet vernieuwd mogen worden. Jan Stoop van de firma Koks Gesto maakte op verzoek 12

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 12