De 'donkere' noordkant. Afbeelding gemaakt omstreeks 1954. school, meester Pielage, op school en er was een muur gemetseld van de personeelska nten "Volgens mij moet er een raam in die muur," zei meester Pielage. "We zullen es ef- fies op de tekening kijken," aldus de aanne mer. "Warempel, u hebt gelijk, nou dan bre ken we het muurtje toch weer een stukkie af."Vanuit dit raam had je een goed overzicht over het schoolplein en zicht op de hoofdin gang. Spijtig genoeg werd dit raam bij een aanpassing in 2007 dichtgemetseld. Aan de buitengevel kwam een kooi. Niet voor las tige leerlingen, maar om vuilcontainers in te plaatsen. Persoonlijk vond ik dit niet zo'n fraaie actie. aangekocht van de heer A. Vredevoort. De bouw van de kleuterschool werd pas in 1966 gerealiseerd. De kleuterschool werd in 1963 op een urgentielijst geplaatst. In februari 1966 begon aannemer Overboom uit Aven- horn met de bouw. Pastoor Suiker legde de eerste steen in mei 1966. Het werd een mooi gebouw, dat bestond uit twee speel/werklo kalen een ruime hal, een leidsterkamer, twee toiletgroepen en een magazijn. Buiten werd een eigen speelplaats met zandbak en bui tenberging gerealiseerd. Burgemeester Over de Linden verrichtte de officiële opening op 28 november 1966. Eindelijk hadden de kleu ters een vaste plek. Van bewaarschool naar kleuterschool De rijksinspectie en de bisschoppelijk in specteur (ja, die had je in die tijd nog!) had den inmiddels de "Witte Ezel" afgekeurd als kleuterschool, dus er werd ook gedacht aan een nieuw te bouwen kleuterschool. Om dit mogelijk te maken werd er weer grond Ouderdom komt met gebreken Op 14 augustus 1972 werd ik benoemd als leerkracht van een 2-3 combinatie klas. Zoals ik reeds eerder vermeldde werd het lokaal in de hoek op de noordoostkant in 1972 mijn eerste lokaal. Het was toen inmiddels afge keurd. Het was te donker. Op de noordgevel 10

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2013 | | pagina 10