UIT DE PEN VAN... JAN PRINS ol Het Westeinde en de bewoners in vogelvlucht In aansluiting op de vorige 'Uit de pen van..'wil ik u gaarne wat vertellen over de toenmalige bewoners. Op nr. 1: slagerij Herman Greuter. Aan de oostzijde de winkel,dan het woongedeelte en tenslotte de slagerij. Zelf slachten was heel normaal. De jeugd vond dat reuze spannend, vooral als een varken werd ge slacht en de jonge toekijker de blaas mee kreeg om er een alternatieve bal van te ma ken. De meeste indruk bij het doden van een varken (d.m.v. een pistool met slagpen) was het gegil. Bij een kalf of koe hoorde je een doffe plof en dat was dat. Eén van de oude bewoners: Gebakken bloedworst was niet het favoriete vleesgerecht, maar ik at dat wel op. Totdat...ik getuige was van het ma ken van bloedworst. Het slachten op zich was geen probleem, het bloed werd opgevangen in een emmer en een aantal middelen toe gevoegd. De inhoud diende goed te worden geroerd, maar ik had nooit aan de behaarde arm van Herman Greuter gedacht. Tot op de dag van vandaag heb ik geen bloedworst- in welke vorm dan ook- meer gegeten. Herman was een enthousiast motorrijder, zelfs zo danig dat hij op het circuit van Zandvoort heeft meegedaan aan een race voor lief hebbers. Ook plaatselijk liet hij zich niet onbetuigd zoals tijdens de kermis met een behendigheidsrace op De Meelzak rondom het voetbalterrein en achter de doelen langs van A.V.V.. Op nr.3: 'De Wilgenhoek', fam. Jan Zee. Het bankwezen heeft gigantische veranderin gen ondergaan. Met spaarboekje en cen ten in de knip naar Dhr. Zee. Voorom of achterom maakte niet veel uit; de zakelijke transactie vond plaats aan de kamertafel met handgeknoopt Perzisch kleed en ge haakte onderzetters. Het neergelegde geld werd nauwkeurig geteld en het resultaat werd in het boekje bijgeschreven met een paraaf in het speciale vakje. Als er geen an dere klanten waren kreeg je een glas ranja van mevr. Zee, een vriendelijke vrouw met grijs haar in een knotje. Dhr. Zee sprak net jes (absoluut geen Rijper accent), rustig en bedachtzaam. In het eerste huis even nummers) na de Tilbrug woonde de Familie P. Taam. Dan volgde het huis van 'Boots'Jaap Boots sr. (met snor), zoon 'manke Piet' en een broer van Jaap sr. die de bijnaam 'Malle Dop- pie' had. Jaap ging met de handkar langs de deuren om groente te verkopen, maar ook peterolie was geen enkel probleem. 85

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 37