mooie gelegenheid om kennis te maken met de bestuurders van Alkmaar en om de Maria Lijntje te promoten. Daarna moest de Maria Lijntje voor een driejaarlijkse onderhoudsbeurt naar de scheepswerf van Kees Kramer in Zaandam. Een onderhoudsbeurt die voornamelijk bestaat uit werkzaamheden die de vaar- ploeg zelf verricht. Naar Zaandam varen, in het dok gaan (tezamen met een tjalk) en dan begint het werk met het afspuiten van de buitenzijde. Er zijn 3 kruiwagens aan groei vanaf ge komen. Daarna het verder schoonmaken, afhakken en afschuren van de bodem. De volgende stap is het schilderen van de bodem, de zijkanten en de voor- en achterkant. Eerst met rollers en soms een klein kwastje een primer opzetten. Dan is het schip bronskleurig en moest toen het weekeinde verder drogen. Op de maandag verder met het teren (in feite een teervervangend product) van de Maria Lijntje. Dit tot aan de bruine rand van de Maria Lijntje. Deze wordt later ge schilderd en zal dan groen worden -dit sluit dan beter aan bij de hoofdkleur van ons museum. Dan weer uit het dok en op de donder dag terugvaren naar De Rijp. Vanaf deze plaats mijn dank en compli menten voor allen die hier aan meege werkt hebben en aan Kees Kramer voor zijn hulp en goede adviezen. Dit betekent dat de Maria Lijntje er weer helemaal klaar voor is en dat wij dit jaar weer vaartochten hebben naar Fort Spij kerboor in de Beemster en naar de Muse ummolen in Schermerhorn. Op onze web site staan de data gemeld. Maaru kunt de Maria Lijntje ook voor een dagje uit reserveren. U bepaalt in combina tie met een bezoek aan het museum dan zelfde aanvangstijd en de bestemming. En net als ons museum is de Maria Lijntje ge heel geschikt voor minder validen. Op dit moment hebben wij twee prachtige tentoonstellingen in huis:'400 jaar Beem ster' en in de galerij '100 jaar Vrijwillige brandweer De Rijp'. Met 400 jaar Beemster wordt aan de hand van 5 thema's aandacht geschonken aan het ontstaan -de droogmaking- en het 400 jaar bestaan van deze rijke en voorna me polder. Met een bezoek aan de activi teiten die in de Beemster worden georga niseerd biedt dit u een prima dagje uit. In de tentoonstelling zelf zijn trouwens heel bijzondere objecten te zien. Dat kan alleen door de steun van een tweetal be langrijke sponsors: - door het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier dat naast hun steun te vens een aantal belangrijke bruiklenen uit hun collectie beschikbaar stelt. - door een belangrijke donatie vanuit het Coöperatiefonds van de Rabobank Water land en Omstreken die er voor zorgt dat wij deze tentoonstelling konden maken. Het Coöperatiefonds van de Rabobank Waterland en Omstreken maakt het tevens mogelijk dat wij twee lezersacties met de Noord Hollandse Dagbladen kunnen op zetten. Extra promotie die wij prima kunnen ge bruiken. Want wij hebben ons als doelstelling dit jaar opgelegd dat wij in 2012 een bezoe kersaantal halen dat 1000 hoger is dan in 2011. Dus komt u ook Aldert Pi Ikes 84

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 36