Van de voorzitter. Het herdenken van de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog op 4 mei dit jaar had voor mij en mijn familie een heel an der gevoel. Bij mijn familie zaten op twee verschillende plaatsen in Grootschermer onderduikers vanuit hetzelfde gezin. Va der en moeder Knoop met hun zoon en dochter. Waarmee het contact altijd is ge bleven. In februari en maart van dit jaar is zowel dochter Beppie (zij zat in Alkmaar ondergedoken) als zoon Jonas overleden. Waarom dan toch herdenken met een ander gevoel, dat zat hem in het verdriet van hun overlijden en in de tentoonstel ling 'In memoriam'. Een indrukwekkende en waardige tentoonstelling in het stads archief van Amsterdam waarbij men de 18.000 gedeporteerde en vermoorde kin deren hun naam en gezicht wilde terug geven. Daar is nu de naam en het gezicht van Samuel Knoop aan toegevoegd, hij heeft de Holocaust niet overleefd en werd op 18 jarige leeftijd vermoord. Het is mijn voornemen om nog eens uitgebreider deze geschiedenis met u te delen door een publicatie in deze Kroniek. In het gemeentelijke fusieproces is nu dui delijk dat de Gemeente Graft - De Rijp sa mengaat met Alkmaar. Daar zijn wij wel blij mee omdat wij verwachten dat ons dat de nodige perspectieven gaat bieden. Maar het is ook wel spannend hoe onze positie dan wordt. Daar zijn wij al over in gesprek en samen met het cultureel en toeristisch platform zijn al de nodige contacten ge legd. En het bezoek van diverse raadsle den, wethouders en de burgemeester van Alkmaar aan ons museum voelde direct als heel vertrouwd. Voor het museum zijn wij nu in afwach ting van de keuze van de Gemeente Scher mer omdat een gedeelte van ons verzor gingsgebied in deze gemeente ligt. In juni weten wij dat ook. Voor onze museumboot -de Maria Lijn tje- is het vaarseizoen al spectaculair be gonnen. Op vrijdag 6 april bracht zij een delegatie van het Toeristisch Platform en het Cultureel Platform naar Alkmaar. Dit onder leiding van onze vakbekwame be manning. Wij waren naar Alkmaar gegaan om de opening van de eerste kaasmarkt van dit seizoen door onze burgemeester bij te wonen. Voor het museum tevens een Bulletin van het Museum "In /t Houten Huis"

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 35