De pastorie als guesthouse voor het jeugdwerk. Wat de Grafdijken betreft, in West is een te beperkt catechi satielokaal naast de vroegere pastorie maar in Oost-Graftdijk staat een al jaren ongebruikt houten lokaal met als con ciërge Ma Nederveen. Het is eigendom van de Confessioneel-hervormde Evan gelisatievereniging in Noord Holland. Een schriftelijk verzoek het gebouwtje voor het kerkelijk jeugdwerk te mogen gebruiken, wordt echter afgewezen: Het risico dat het geplande jeugdwerk niet rechtzinnig ge noeg is voor het bestuur te groot! Zo gaat op ons voorstel aan de kerkenraden Liewe het werk met de jongeren coachen, zij het zonder eigen ruimte en ik het zondags schoolwerk met de kinderen. Jammer genoeg voor ons vertrekt het gezin al in 1957 in dienst van de Evange lische kerk in Ned. Nieuw Guinea. In De Rijp-Graft leidt Dirk ter Beek de 'meisjes en jongens'en Mw Let de Gooyer de kleintjes. Dirk werkt bij zijn vader op de tuin en Let heeft een winkel, een bazaar, op de Dam. Haar man Roel is loodgieter en daarbij een hulpvaardig en breed inzetbaar klus jesman. Zij hebben twee jongens, Kees en Roel met wie onze jongens vaak contact hebben. leder jaar logeren in de zomervakanties wel neven en nichten bij ons, van beide kanten. Dan is het een paar weken met el kaar genieten van de tuin maar ook van de waterrijke polders met een roeiboot van Van Truien in Grootschermer. Maar het kan ook anders. Via de thuis zorg krijgen we de vraag of we misschien voor een paar weken een jongetje van 3 jaar in ons gezin willen opnemen. Zijn moeder moet enige tijd rust houden en zijn vader, een schapenscheerder, ook wel sterke Bertus genoemd, is teveel van huis om voor het kind te kunnen zorgen. Zo komt Reneetje Beumer bij ons. Het is een grappig jochie met een eigen taaltje en gek op 'kapies' oftewel schaap jes, ook dus op Mekkie. Alleen is er een probleem: het kind is nog niet zindelijk. Of we dat en passant misschien zouden kun nen verhelpen? Wanda ziet dat wel zitten. En ja hoor, binnen een week heeft zij het zover. Hoe? Nou gewoon elke morgen het ventje het potje op. Daarop gezeten wipt het de hele kamer rond net zolang tot het een goeie heeft geproduceerd. Gejuich en V.l.n.r.: Ko Haas, Niek, Hans, Re neetje Beumer,Wijnanda (Wijn tje), Wanda met Maarten. Op de achtergrond de kas van Van Petten. 70

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 22