hebben zo hun neefje nog gehoord via de kerktelefoon! In de eigen 4 gemeenten hou ik de regel aan van 's middags huis- en ziekenbezoek, de eerste helft van de week in Graft-De Rijp, de tweede helft in de Graftdijken. Zaterdags de preek voor zondag maken, 's Avonds wekelijks catechisatie en soms kringwerk op twee plaatsen, kerkenraads vergaderingen eenmaal per kwartaal in de vier gemeenten of bijzondere afspraken. Verder twee morgens wekelijks bijbelles op de openbare scholen in Graftdijk en De Rijp, een morgen ziekenbezoek in de zie kenhuizen in Alkmaar of Purmerend. De overblijvende tijd is voor studie en gezin en vooral ook werk in de grote tuin. Door dat alle werk minstens dubbel is, hoe klein de groepjes er ook zijn, vraagt het dubbele tijd. Na 4 jaar heb ik alle gemeenteleden bezocht. Een hele prestatie, vindt collega Jan Hanenburg van Middenbeemster! Dominee en dominese in meer dorpen TEGELIJK Zoals de dominee pastor en kerkenraads voorzitter is van elke dorpsgemeente, zo hoort de dominese eigenlijk leidster te zijn van de plaatselijke vrouwenvereniging. Wanda wordt het inderdaad zowel van de vrouwenvereniging in Graft als in De Rijp. De verenigingen in de Graftdijken begrij pen best dat het haar niet mogelijk is ook hun leidster te worden. Zij weten zichzelf gelukkig uitstekend te redden. Alleen bij bijzondere gelegenheden zoals met Kerst, bij een bazaar of een jubileum zien zij haar graag in hun midden en dan natuurlijk met de dominee erbij. Samen gaan we dan op de brommer of scooter naar de feestvie rende vrouwengroepen. Wanda achterop met een diaprojector. Want er is altijd wel een mooie 'filmstrook' te laten zien. De jaarlijkse bazaars met verkoping van zelf gemaakte textiel ten bate van de plaatse lijke kerk mag ik openen, met lof voor de grote activiteit en zorg van de dames. Ik doe het met plezier. Hier bloeit een be langrijk deel van het kerkelijk leven. Bij een bezoek in De Rijp wil mevrouw de Ruiter die in de vacaturetijd de club geleid heeft, perse het voorzitterschap aan de domi nese overdragen: haar behoort immers die plaats toe! Niet lang na dit veelbelovende begin ho ren we dat meneer de Ruiter gaat vertrek ken vanwege een benoeming tot hoofd van een BLO school in Gouda. Omstreeks Protestantse kerk te Oost-Graftdijk Protestantse kerk te West-Graftdijk 64

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 16