o 5T) /06d\y Ri RAADHUIS BERICHTEN Nog niet helemaal De excursies U heeft goed gereageerd op onze smeek bede'laat ons onze tijd nuttig besteden', met andere woorden de betalingen ko men sneller binnen dan vorig jaar. Maar we zijn er nog niet. Wilt u a.u.b. nagaan of u in december 2011/januari/februari 2012 uw lidmaatschapschap betaald heeft? Zo niet, dan begrijpt u de vraag. Gaat u het wel goed na a.u.b., want dubbele beta lingen zijn ook heel vervelend, voor u en ook voor ons om het weer te herstellen. De zomeravondwandeling zal plaats vin den in Broek in Waterland, zoals u gewend bent op (donderdag) 21 juni. Nader bericht volgt in Kroniek nr. 2. Voor de najaarsex cursie hadden we een mooi programma in Amsterdam gepland met o.a. museum Het Schip, het voormalige Scheepvaart huis en de Bazel. Maar helaas hebben we ervan af moeten zien omdat de kosten te hoog werden. We denken diep na over een alternatief. De Algemene Ledenvergadering 2012 De Kroniek De stukken voor de Algemene Ledenver gadering, die gehouden wordt op woens dag 18 april 2012 in het Rijper Huis, zijn in gevoegd in de Kroniek. De aankondiging van de lezing van Harry de Raad van het Regionaal Archief in Alkmaar vindt op de volgende bladzijde. Het Grafter Raadhuis Definitieve beslissingen zijn er nog niet ge nomen. U weet dat de verkoop niet door gaat. De gemeente wil wel extra inkomsten genereren dooreen ruimer gebruik van het raadhuis te creëren. Het is mogelijk dat er uit gekeken moet worden naar een andere archiefruimte voor onze vereniging. Deze keer een artikel van Diederik Aten over de deelname van Rijpers en Grafters aan de Tiendaagse Veldtocht van 1831; een reactie van Martinus van der Ende op 'Uit de pen van uit de vorige Kroniek;'De ge schiedenis van een kansarme', een verhaal over Willem Woestenburg door Fred Hoed de veldnamen in de buurt van de Oude- landsdijk worden beschreven door Cora Bruin; Jos Kaldenbach lanceert een toe- valsvondst; Fred Hoek en Leo den Engelse doen verslag van de archief- en fotoafde ling en er wordt vooruitgekeken op de uit voering van de Pinksterblom in Schermer- horn door Dick Mantel. In de volgende Kronieken zult u gaan genieten van verhalen van Jan Eggers over (D)REO en De Hengelaar. Gaat u alvast maar wat nieuwe leden werven! Dick Mantel 3

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 3