gelijk te maken. De NV Maatschappij tot Bevordering van Nijverheid (de nagelaten erfenis van Jan Boon) was bereid een hy pothecaire geldlening te verstrekken. Zo vergaarde men een kleine 21.000 gulden. Het prefab-gebouw moest 12.860 gulden kosten, met fundering, riolering, dakbe dekking, inventaris, enzovoort kwamen de kosten op bijna 21.000 gulden. Men rekende dan wel op de zelfwerkzaamheid van de Rijper bevolking, die moest gaan helpen bij het opbouwen van het gebouw. Vlak voor 1964 werd het gebouw besteld. In april 1965 werd in één dag door vrijwil ligers het gebouw gemonteerd en opge bouwd. 21 meter lang en 7 meter breed, met een uitbouw van 7 bij 3 meter. Daarin kwam de entree en de keuken. Aan de waterkant kwam de kanoberging met brede deuren naar de steiger. Die steiger liep over de volle breedte langs het gebouw, zodat de kanovaarders elkaar niet in de weg zouden lopen. De kanoberging grensde aan de to neelruimte en zou als kleedruimte kunnen dienen. Daarachter was de grote zaal waar in ruimte voor 120 bezoekers. Na die zater dag werd nog gewerkt aan het aftimmeren en schilderen van Het Rijper Huis. Met man en macht werd de inventarisatie van Het Rijper Huis verzorgd; 2e hands stoelen wer den aangeschaft, gordijnen werden door Op zaterdag 4 april 1965 kwamen een 25- tal energieke dorpsgenoten bij elkaar om het gebouw in elkaar te zetten, nadat in januari van dat jaar reeds de funderingspa len in de grond waren geheid en een fun- deringsvloer was gelegd. De vrijwilligers staken de handen flink uit de mouwen en waren 's avonds om negen uur nog druk in de weer met de ruberoid dakbedekking. Maar de volgende dag kon iedereen in De Rijp aan de Noorderhaven het nieuwe dorpshuis zien staan. Een flink gebouw van de vrouwelijke bestuursleden in elkaar ge zet, kopjes, schoteltjes kwamen er, enzo voort. De eerste activiteit kon op 9 juli 1964 plaatsvinden; de Schoolfeestouderavond van de Openbare Lagere School. Het zou nog tot 26 maart 1966 duren voor dat Het Rijper Huis officieel zou worden ge opend. In december 1965 zou de gemeen teraad besluiten de naam Baanmanslandje in Oosterpark te veranderen. Zonde dat dat gebeurd is, hoe aardig zou het nu zijn 177

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 49