Van de voorzitter, Als ik dit voorwoord schrijf hebben wij, traditiegetrouw, de vrijwilligersmiddag en -avond achter de rug. Deze keer met alle vrijwilligers een bezoek gebracht aan museum het Dolhuys te Haarlem met aan sluitend een buffet in het museum. Tege lijkertijd is dat dan een natuurlijk moment om op het afgelopen jaar terug te blikken en vooruit te kijken naar het komend jaar. Mooie tentoonstellingen hadden wij dit jaar zoals 'Uit het hoge Noorden' met Inuit voorwerpen en foto's verzameld en gemaakt door dhr. Ingwersen 'Kerk te kijk, 150 jaar St. Bonifatiuskerk, met de boekpresentatie van De Kerkkroniek, ge schreven door Gervien Pielage. Met als hoofdtentoonstelling Jan Janse Weltevree, overleven in een onbekende wereld. En in onze dependance, het Raadhuis van Graft de tentoonstelling 'Getrouwd in Graft', trouwfoto's van de afgelopen 60 jaar. Ten toonstellingen allemaal gemaakt onder de deskundige supervisie van Jenny T" Mulder en met de hulp van vele sss,"w vrijwilligers. Een jaar waarin veel nieuwe boeken verschenen -nu ook bij ons te koop het boek van Cor BooyPudding met Bessenpent Dit jaar mochten wij veel hoogwaardig heidsbekleders ontvangen. In oktober be zocht Ronald Plasterk, voormalig minister van Cultuur, ons museum en heeft hij een vaartocht met de Maria Lijntje gemaakt. Zijn complimenten over onze gastvrijheid en de kwaliteit van ons aanbod (museum en Maria Lijntje) wil ik graag met u delen. Maar plannen maken en vooruit kijken is ook nodig. Meer eigen inkomsten vinden door het verhogen van het aantal bezoekers, spon sors en subsidies zoeken voor de nodige verbeteringen aan onze computers en audio-visuele apparatuur. De maquette op de eerste etage willen wij nog compleet maken door presentatie van foto's mogelijk te maken. En wij gaan -door steun van de Mondriaan Stichting- nu aan de slag met e-learnings voor de vrijwilligers. Samen werken in het Cultureel Platform voor een nieuwe editie van de Museumnacht en er komt in 2012 weer een Midwinterfeest Maar vooral zullen wij weer een aantal aantrekkelijke tentoonstellingen maken. Met u als bezoeker hoop ik van harte. Ik wens u en degene die u dierbaar zijn al vast een goed en gezond 2012 toe! Aldert Pilkes Bulletin van het Museum "In't Houten Huis"

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 45