VERENIGING HENDRICK DE KEYSER ning. En natuurlijk het museumnieuws met een verhaal over de Rijper reders van Frits Lieman. En Kroniek nummer 4 zal op een uitzon derlijke manier gevuld worden, namelijk met een uitgebreid verhaal over dokter Koppen uit West-Graftdijk en zijn familie. Geschreven door zijn kleinzoon, Maarten van Bommel, de auteur van 'De Verborgen Schaduw. De tabakshandelaar van Niko- lajev. Een Nederlander in de Oekraïne in 1944'. Dick Mantel De Oudheidkundige Vereniging organiseert een lezing over de werkzaamheden van de Ver- niging Hendrick de Keyser.. Datum en tijd: woensdag 19 okt. 2011; 20.00 uur. Plaats: kerkje in West-Graftdijk. Entree gratis. Architectuurlezing over De lezing wordt gegeven door Cunera Vergeer. Cunera Vergeer is kunsthistorica en werkzaam bij Vereniging Hendrick de Keyser. Vereniging Hendrick de Keyser zet zich sinds 1918 in voor het behoud van architec tonisch of historisch belangrijke huizen en hun interieur in Nederland. De Vereniging doet dit door panden te verwerven en ze vervolgens te restaureren en te verhuren. De zo opgebouwde collectie geeft een representatief beeld van de Nederlandse architectuur- en interieurgeschiedenis. De collectie omvat inmiddels ruim 380 pan den, waaronder huizen, boerderijen, bui tenplaatsen, villa's en raadhuizen, verspreid over 93 gemeenten in heel Nederland. Tijdens de lezing zal, aan de hand van een foto-presentatie, onder andere worden in gegaan op de verschillende werkzaamhe den van de Vereniging, haar ontstaan en de ontwikkeling die de Vereniging in de loop van de tijd doormaakte. Ook zal een beeld worden geschetst van de diversiteit van de collectie. Daarnaast zal een aantal interessante restauraties worden uitge licht en behandeld. U krijgt een kijkje in de keuken! Door het groot aantal restauraties dat de Vereniging de afgelopen decennia heeft uitgevoerd, heeft ze veel expertise op dit gebied opgebouwd. Nauwkeurig worden oude indelingen en interieurs ge respecteerd en hersteld en moderne aan passingen zijn zeer terughoudend. Verder wordt er altijd onderzoek gedaan, ter plek ke en in het archief. Tijdens de lezing zal een aantal opmerkelijke vondsten worden getoond die tijdens recente restauraties werden gedaan. Voor meer informatie zie: www.hendrick- dekeyser.nl. 88

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 4