Wat is er gebeurd de afgelopen RAADHUISBERICHTEN MAANDEN? Veel! Er is veel nagedacht, overlegd over en gewerkt aan een nieuwe website en aan het in technisch opzicht updaten van onze werkruimte in het Grafter Raadhuis. Nieu we computer, nieuwe beeldschermen, het verzorgen van een goede verbinding met het museum, waar zoals u weet ons foto materiaal bewaard wordt. Gelukkig is onze bezetting recent versterkt met een aantal medewerkers. Vanaf deze plek alvast onze grote dank en waardering. Het Grafter raadhuis is al even genoemd. Zoals u waarschijnlijk al vernomen heeft is het acute 'verkoopgevaar'van de baan. Het huidige college zal niet verkopen en via beschrijvingen in het bestemmings plan wordt geprobeerd enige zekerheid te verkrijgen dat dit ook niet in de nabije toekomst gebeurt, ook niet bij een even tuele fusie. De zomeravondwandeling, najaars excursie EN NAJAARSLEZING Het weer werkte niet helemaal mee, de langste avond was koud en winderig. Des ondanks hadden 30 personen zich naar Eg- mond aan Zee begeven. Een verslag elders in dit nummer. Zoals altijd is er veel belangstelling voor de najaarsexcursie naar Leerdam op za terdag 24 september. Zeventig personen meldden zich aan en de bus biedt helaas maar ruimte aan 62 personen. Michèle heeft nr. 63 t/m 70 benaderd en aan hen het nummer op de wachtlijst doorgege ven. Op de najaarslezing, op woensdag 19 ok tober in het kerkje in West-Graftdijk, wordt alles verteld over de werkwijze en nuttige activiteiten van de Vereniging Hendrick de Keyser. Korte inhoud van de presentatie el ders in dit nummer. Oneindig Noord-Holland Uiteraard levert onze vereniging een bij drage aan het project 'Oneindig Noord- Holland'. Het project waardoor verborgen verhalen zichtbaar gemaakt worden. U kent ongetwijfeld het principe. U gaat met een smartfone langs een route waarin QR- codes zijn aangebracht. U klikt en u krijgt de informatie over de plek waar u staat. O ja, ten overvloede: QR betekent Quick Res ponse. De vereniging heeft informatie voor de Haring en Hennep route geleverd. Deze Kroniek en de volgende In deze Kroniek een mooi artikel van Mar- greet Hoek en Francis van Zon-Christoffels over Jan IJsbrantsz. Bijl, molenaar in de nieuw bedijkte Schermer. Verder een ver slag van de zomeravondwandeling, een kort verhaal over de evacué's in de oorlog en de aankondiging van de najaarslezing en een nieuwe hertaling van Hans Keu- 87

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 3