Van de voorzitter, Op het moment dat u dit leest kunt u onze tentoonstellingen nog bezoeken. In het museum over "JanJanszoon Weltevree", overleven in een onbekende wereld. Speciaal wil ik u wijzen op onze ten toonstelling in het Raadhuis van Graft'Ge trouwd in Graft, trouwfoto's van de afgelo pen 60 jaar'. Beide tot 16 oktober te zien, dus pak die kans. Op 1 juni was de opening van de ten toonstelling over de St. Bonifatiuskerk door de bisschop van Haarlem, Mgr. J.M. Punt. Een geanimeerde openingsbijeenkomst en een prachtige tentoonstoonstelling. Met daarbij tegelijkertijd de presentatie van het boek 'De Kerkkroniek'. In dit boek worden de historische feiten en beschouwingen rond de 150-jarige Sint Bonifatius in De Rijp beschreven door Gervien Pielage. Een boei end verhaal dat ik u warm kan aanbevelen. Onze museum winkel kent nog een paar nieuwe boe ken. 'Sara Burgerhart' een hertaling door Hans Keu- ning en'Een Kleine Kroniek - van het Schermereiland' door Jan Adri- aanszoon Leegwater [1575-1650] opnieuw verteld door Hans Keuning. Op 26 juni en 3 juli waren de twee week einden van Kunst op Kamers. De Maria Lijntje, onze museum boot, heeft zo'n 600 bezoekers vanuit De Rijp naar Fort Spij kerboor gevaren en weer terug. De Maria Lijntje mag trouwens sowieso op veel be langstelling rekenen -voor de vaartochten naar de Schermer Molens en Fort Spijker boor- maar ook voor de speciale afspraken voor o.a. familie- en bedrijfsuitjes. Tijdens de Westfriese Waterweken on derhouden wij op zondag 28 augustus een pendeldienst rondom de Mijzerpolder. Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis"

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 33