De Prins Hendrik Stichting een van de voorwaarden die de naamge ver aan zijn financiële bij drage verbond. Het gebouw stond op de plek van de hui dige VVV, en bood plaats aan 15 mannen. Al snel te klein, werd op de huidige locatie begonnen met een nieuw gebouw, dat uiteindelijk plaats bood aan 195 perso nen. Het hoofdgebouw lag toen vlak aan de Voorstraat. Dit deel van het gebouw werd in 1930 afgebroken, waarna het huidige hoofd gebouw is ontstaan, waar de vleugels later zijn aange bouwd. Het hoofdgebouw bevat een centrale hal, met Borstbeeld Prins Hendrik Gegevens voor bovenstaand verslag zijn mede afkomstig van een uitgave van het Museum van Egmond uit 2008, door Co- tje Brommer: 'De drie Egmonden, ont staansgeschiedenis'. Foto's gemaakt door Weyert de Boer Weyert de Boer hebben we een wandeling door het dorp gemaakt, waarbij we eerst de prins Hen drik Stichting bezocht hebben. De Prins Hendrik Stichting is ontstaan in 1870, als een tehuis voor ouden van dagen, waarbij oude zeelieden voorrang kregen. Dit was de beeltenis van prins Hendrik, met rond om een aantal gebrandschilderde ramen, die het leven van de zeeman verbeelden. Op de ie verdieping is een fraai museum ingericht met vooral oude scheepsmodel len, die de oude zeelieden zelf hebben ver vaardigd. Daarna maakten we nog een korte wan deling langs de hervormde kerk van 1749, en de Oud Katholieke kerk naar de vuurto ren de Jan van Speijk. Met een deel van het gezelschap heb ben we nog even op het plein wat gedron ken, om vervolgens tevreden huiswaarts te keren. 113

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 29