OHV-WANDELING 21 JUNI 2011, EGMOND AAN ZEE Rond 30 leden van de Oudheidkundige Vereniging het Schermereiland troffen el kaar voor het Museum van Egmond op 21 juni voor de zomeravondwandeling. Het was droog, maar fris en winderig weer. Van zomerse drukte was ditmaal geen sprake. De organisatie was bij MichèleTromp weer in prima handen. Dit jaar dus een bezoek aan het Museum van Egmond, met een toelichting van een van de museummedewerksters, en een wandeling door het dorp Egmond aan Zee, begeleid door Jan Schouten van de Histo rische Vereniging Egmond. Het museum van Egmond In het museum, gevestigd in een voorma lige kerk, wordt vooral aandacht besteed aan de ontstaansgeschiedenis van de 3 Egmonden, aan de Abdij in Egmond Bin nen, en het kasteel in Egmond aan den Hoef. Daarnaast wordt aan de hand van de roeireddingboot verhaald over het Red dingswezen en verder over de visserij op zee. Ook is er aandacht voor de kolonie huizen. Ten slotte horen we verhalen over de Egmonder School, met o.a. de bekende Amerikaanse schilders George Hitchcock en Gari Melchers. 1 Kaart uit de i7e eeuw met erop de teruglopende kustlijn en met name de verdwenen kerk en het westerse deel van het dorp Oudste kern is Egmond Binnen, dat aan het einde van de T eeuw ontstond, met de komst van Adelbertus, in het gevolg van Willibrordus en Bonifatius. Egmond aan Zee ontstond aan het einde van de ioe eeuw. Egmond aan den Hoef is van het be gin van de i3e eeuw, en ontwikkelde zich rond het toen gebouwde kasteel. 1 De abdij van Egmond; in de 76e eeuw;J. F. C. Rechlebt Interessant is vooral de steeds veran derende kustlijn, sinds de prehistorie, de strandwallen met daarop de eerste bewo ners, de duinvorming en de aanleg van dijken, zoals de Zanddijk, ter bescherming van de woongebieden vanaf de late mid deleeuwen. mxï> huidigs kustlijn ont van

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 27