Een oudt eijcken spintgen Tweeendertich stuckxs sootemelckxs kosen Seven kaeskoppen Een wringhkop Twee melckemmers met een jouck Twee wateremmers Vijer vaten Een wringhtobben mette stellingh Een karnvat Twee koperen ketels Een kleijn kooperen potgen Een witte vuijeren taeffel Een oudt eijcken schabel Een was tobben mette schamel Een kaes pars Drijeentwintich stucks aerde platelen Een vatebanck met verscheijden potten, pannen ende ander aardewerck van kleijnder importan tie. Een spiegel Een koperen pan Een spinwiel Seven stoelen Drije stoelkussens Een tangh asschop ende heugel Een weijvat Een geroockte verkensschouder met een stuck geroockte vlees. Een kan met een tinnen lith Noch eenige rommelingh van kleijnder impor tantie omme de geringheijts wille nijet waerdich te specificeren. Lasten van den voorschreven boedel. Den heere Pieter Paeuw, oudt burgemeester deser stadt Alkmaar competeert over ver schenen landthuijere de som me van hondertses guldens ende twaelffstuijvers. Segge 106 g. 12 st. Maritgen Claesdr. naergelaten weduwe van wijlen Pieter Jacobsz. de Goijer competeert over gehaelt laecken ende ander goet tesamen wegens haer reeckeningen de somme van vijerendertich guldens ende vijer stuijvers. Segge 34 g. 4 st. Dirck Cornelisz. de Jongh laeckencooper competeert mede over gehaelt laeken volgens sijnen reeckeningen de somme van sesentwintich guldens ende drije stuijvers. Segge 26 g. 3 st. De schoolmeester in de nieuwe bedijckte Schermeer aande Oterleecquer wech compe teert over koope ende leverantie van twee schapen de somme van sesentwintich gul dens. Segge 26 g. Sijvert Gerritsz. Houdtkooper competeert over gehaelt hout volgens sijne reeckeninge de somme van twintich guldens. Segge 20 g. Jan Harmansz. Backer competeert volgens sijne reeckeninge de somme van achtien gul dens ende dertien stuijvers ende acht penningen. Segge 18 g. 13 st. 8 p. Gerrit Pietersz. Snijder tot Oterleecq competeert over gehaelde waer volgens sijne reec keninge de somme van achtien guldens ende ses stuijvers. Segge 18g.6 st. Gornelis Willemsz. van 't Veer buijerman in de nieuwe bedijckte Schermeer competeert over geleent geit de somme van vijfthien guldens ende achtien stuijvers. Segge 15 g. 18st. Willem Jansz. Brouwer in de brouwerije vantSpringende Paardt competeert over geleverde bieren volgens sijne reeckeninge de somme van vijfthien guldens. Segge 15 g. Heertgen Allartsz. Schipper competeert over verreckent geit volgens acte de somme van twaelff guldens ende ses stuyvers. Segge 12 g. 6 st. 106

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 22