TENTOONSTELLINGSAGENDA: GETROUWD IN GRAFT, trouwfoto's van de afgelopen 60 JAAR Museum: T/mi6 oktober JanJanse Weltevree, overleven in een onbekende wereld Van 2 juni t/m 28 augustus 2on 1 Kerk te kijk, 150 jaar St. Bonifatiuskerk Grafter raadhuis T/m 16 oktober 2011 Getrouwd in Graft, trouwfoto's van de afgelopen 60 jaar welijksfoto uit Graft af te staan voor deze tentoonstelling. Op de oudste foto's staan de bruidspa ren plechtig stil in stijve statie. Later ko men er de foto's waarin sluiers opwaaien of paraplu's onmisbaar zijn. De zestiger jaren laten bruidsjaponnen met ingebouwde petticoat zien. In de zeventiger en tachti gerjaren komen de romantische foto's met zachte lichteffecten naadloos aansluitend bij het olijfgroen van het sanitair en het oranjebruin van menig behang boven de zitkuil uit die tijd. In latere jaren komen er de ongedwongen foto's bij, zoals de bruid die rijstkorrels uit haar decolleté vist. Twee bruiden hebben hun bruidsjurk beschikbaar gesteld als waardevolle aan vulling aan Getrouwd in Graft. Het raadhuis zelf is een bezienswaardig heid op zich, met een prachtige raadszaal die nog steeds in gebruik is voor huwelijks voltrekkingen De mooiste meisjes en de stoerste mannen van Noord-Holland zijn vanaf 1 mei tot 16 oktober te bewon deren in het Raad huis van Graft. Heel wat trouw lustigen uit wijde omgeving hebben in de loop der ja ren hun weg naar dit pronkjuweel weten te vinden. Het hele seizoen 2011 is daar de ex positie Getrouwd in Graft te zien met tientallen trouwfo to's. Het zijn plaat jes van echtparen die gehoor gege ven hebben aan de oproep hun hu- 72 I

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 28