FAMILIE VERHAGE, ONBEKEND IN NEDERLAND Zo onbekend is de familie Verhage ook weer niet. Er zijn omvangrijke families met deze naam, vooral in het Zeeuwse. Het gaat hier om www.onbekendinne- derland.nl waar honderden foto's en an sichten worden getoond van onbekende dorps- en stadsgezichten. Nummer G 893 betrof een niet verzonden ansichtkaart met op de achterzijde in inkt geschreven: 'West-Graftdijk Huis van oom Co en tante Emmy'met een toevoeging:'Huisnr. n8?'in potlood. Een uitdaging om te zoeken naar de oplossing. Het huis bleek niet gesloopt, dus snel gevonden want zo groot is West- Graftdijk nu ook weer niet. Het huis heeft thans het adres: Zuiderstraat 3 en vroeger: Westgraftdijk 118. Daarmee is de nummer vermelding verklaard. Maar wie waren ome Co en tante Emmy? Nu was Emmy een ongebruikelijke naam in die tijd en in deze regio, dus bij navraag kwam al snel de naam van de baker Emmy Verhage naar boven. De ouderwetse baker die gedurende de bakertijd bij de kraam vrouw in bed sliep. Dat was gemakkelijk zo'n hulp achter de hand en meteen een manier om een opdringerige echtgenoot voorlopig uit bed te houden. Maar enig zoekwerk leerde dat bedoelde Emmy niet de Emmy van de kaart was want de baker bleef ongehuwd, maar bleek wel verwant. Baker Emmy was namelijk een dochter De bewuste ansichtkaart. Met daarop afgebeeld het huis en het gezin van ome Co en tante Emmy. V.l.n.r. Wolfert, JannaEmmy, Martina, Co, Biefka en Irso, dochter Emmy was al het huis uit en stond niet op de kaart afgebeeld. 7

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 7