HET GRAFTER RAADHUIS INSPRAAK WERKGROEP BEHOUD RAADHUIS GRAFT De afgelopen tijd heeft in het teken ge staan van het Grafter Raadhuis. Zoals u waarschijnlijk niet ontgaan is heeft de ge meenteraad van Graft-De Rijp, om de be groting sluitend te krijgen, het raadhuis als verkooppost op de begroting gezet. Grote commotie was het gevolg. Een actieco mité en een werkgroep waren onder an dere het gevolg. In de werkgroep'Behoud Raadhuis Graft' hebben het Museum 'In 't Houten Huis', de stichting 'Behoud Zerken- vloer Graft'en onze vereniging zitting. Om u op de hoogte te stellen van ons stand punt, kort gekarakteriseerd door 'Verko pen? Nee, tenzij', vindt u in dit nummer de inspraak die door de werkgroep werd gehouden tijdens de vergadering van de commissie Algemene Zaken en Welzijn van de gemeente Graft-De Rijp op dinsdag 1 februari j.l. Inspraak namens de Werkgroep Behoud Raadhuis Graft tijdens de vergadering van commis sie Algemene Zaken en Welzijn van de gemeente Graft-De Rijp op dinsdag i febr. 2011 (punt io). De werkgroep bestaat uit vertegenwoordigers van de Stichting Behoud Zerkenvloer, het Museum 'In 't Houten Huis'en de Oudheidkundige Vereniging 'Het Schermereiland: Motto van deze inspraak: communicatie en verantwoordelijkheid. Communicatie is moeilijk, het is een vak, je kan ervoor studeren: 'communicatie wetenschap'. Als je er niet voor gestudeerd hebt (zoals u en ik), betekent dat niet dat je niet moet communiceren. Er is wat de communicatie rond de voorgenomen ver koop van het Grafter Raadhuis betreft zo ongeveer alles misgegaan wat er mis kon gaan, maar dat moeten we nu maar laten rusten. We gaan voor de toekomst. Waar gaat het bij het Grafter Raadhuis om? De verantwoordelijkheid. Verantwoorde lijkheid voor het huidige gebruik. Door dat gebruik worden belangrijke maatschappe lijke taken vervuld. Door het museum dat de toegankelijkheid waarborgt en dat ex posities in het raadhuis organiseert. Door de Stichting Behoud Zerkenvloer die staat voor de eenheid zerkenvloer/raadhuis en door de Oudheidkundige Vereniging die haar archiefwerk (archiveren en bewaren van historisch materiaal) in het raadhuis verricht. Maar bovenal gaat het om de verantwoordelijkheid voor het behoud als cultuur-historisch erfgoed. Wij snappen ook wel dat het raadhuis bij verkoop niet gelijk afgebroken wordt, maar het behoud van ex- en interieur stellen wel heel spe cifieke eisen. Het behoud van dit monu ment, vooral de openbaarheid en toegan kelijkheid ervan -dit belang onderstrepen we met grote nadruk!!-, is de verantwoor delijkheid van de eigenaar, de gemeente. De afgelopen weken hebben we college gehad over het begrip dualisme. 'Regeert B&W, of de raad?'. Wij houden het op een gezamenlijke verantwoordelijkheid. En die verantwoordelijkheid gaat ver. Het raad huis is van groot belang voor de bevolking 5

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 5