Fotoboek Molenerf De Ster 1999-2009 Utrecht (molen voorheen in bezit van Rijper familie De Wit); Inventarisatie door het Utrechts Archief van de houthandel De Wit (1843) 1874-1988, leden van de familie De Wit (1833) 1853-1979; Krantenbericht en 2 foto's over de Rijper worstelaar Jan Ploeger 1899; Boek'Erfgoed van de Oorlog'van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport; Boek'De stadt Alkmaer met haare dorpen'door Gijsbert Boomkamp, een transcriptie van het boek uit 1740; Boek'lmmigranten in Alkmaar 1860-1880'door Maria G. de Leeuw; Verkoopbrochure met prijslijst van 'het Rijperhof' (Dillenburg). Bijna levensgroot: Anatomische Wandtafeln, Blut- und LymphgefaGsystem, uitgegeven door J.F. Schreiber, EBlingen am Neckar; Ebenhoech's Anatomische Wandplaten, inhoudende: plaat III FHet zenuwstelsel, plaat IV Bloedvaatstelsel, uitgegeven door J.W. van Raven De Rijp Portefeuille voor 4 anatomische wandplaten van Dr. Ebenhöch, inhoudende: (in lagen uit vouwbaar!) plaat II Spieren en Ingewanden, uitgegeven door J.W. van Raven De Rijp Fred Hoek OHV Collectie Fotografische Afbeeldingen - Verslag over 2010 Wij kunnen op een goed jaar terug zien. Het ploegje van Jan Kaptein, Wilma en Leo den En gelse is op de meeste dinsdagen gestaag doorgegaan met het beheer van de collectie foto's en prentbriefkaarten en met het beschrijven en scannen van nieuwe aanwinsten. Het totaal aantal beschrijvingen van afbeeldingen bedroeg eind 2010 ongeveer 3270. Ook dit jaar weer vele fraaie aanwinsten, vrijwel allemaal originelen* Bij elkaar gaat het om ongeveer 200 nieuwe objecten. De oudste daarvan zijn foto's van de Rijper fotograaf A. Blaauw; vooral portretten (zgn. cartes-de-visite) maar ook enkele dorpsgezichten in zijn woonplaats van voor 1900. Veel tijd werd besteed aan het verwerken van de aangekochte verzameling van de heer De Schaaf. Het gaat hier om zowel prentbriefkaarten als foto's, vooral van en in De Rijp. Uiteindelijk werden er bij elkaar 86 stuks geselecteerd om in de collectie te worden opgenomen. Een andere belangrijke schenking kwam bij de heer Kap tein vandaan: een informatief overzicht van de eerste 33 series prentbriefkaarten van uitge vers uit De Rijp. Dit overzicht geeft niet alleen de rijkdom aan van wat er van dit dorp aan kaarten is verschenen, het zal ook een belangrijk hulpmiddel zijn bij het dateren van prent briefkaarten in de OHV-collectie. Omdat twee van ons inmiddels (ruim) vijftien jaar bij de OHV Collectie Fotografische Af beeldingen zijn betrokken, leek het ons nuttig om eens terug te blikken naar ons werk uit die eerste jaren. We hebben inmiddels 600 aanwinsten uit die periode gecontroleerd op aanwezigheid, toestand en de volledigheid van de beschrijving. Hier en daar werden nog wat onvolkomenheden uit de beschrijving gehaald. Tot onze tevredenheid bleken al de 600 gecontroleerde objecten nog in goede staat aanwezig. Wel bleken de computerlijsten met namen en trefwoorden soms nogal vervuild. Sommige namen kwamen in allerlei varianten voor en dat bemoeilijkt weer het zoeken. Wilma den Engelse heeft gebruik gemaakt van

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 53