den geraadpleegd. Ook kan door de werkgroep worden aangegeven welke onderdelen dan inmiddels aan het RAA zijn overgedragen. In overleg met RAA en OHV zullen onderdelen uit de verzameling worden gedigitaliseerd zodat deze via internet zijn in te zien. Om te begin nen is dat gebeurd met de Rijper Courant, voor zover dat volgens de Archiefwet openbaar mag worden gemaakt. Alle stukken van de verzameling zijn bij de werkgroep in te zien. In principe worden stukken niet uitgeleend, echter ter voorbereiding van publicaties of studies kan daarvan worden afgeweken. Uit de verzameling zullen met enige regelmaat stukken worden uitgeleend aan musea; indien er sprake is van bruikleen zal de eigenaar worden verwittigd. 8. Aanleveren van nieuwe stukken. Het in bewaring geven van nieuwe stukken kan geschieden aan leden van de werkgroep archiefbeheer en wel aan: Fred Hoek, Heikeshof 67, De Rijp, tel. 0299-673063 en Hans Geusebroek, J. Tonissenstraat 12, Edam, tel. 0299-673099 Bij de in ontvangstname van zaken zal een overeenkomst van schenking/legatering of bruikleen worden opgemaakt, waarna het in de collectie wordt opgenomen of op een an dere wijze in depot wordt gehouden ter nadere bestemming. 9. Niet verwante stukken Hiermede worden bedoeld stukken die niet zo zeer passen voor het doel als onder 2 om schreven. Denk hierbij bijvoorbeeld aan boekjes met toneelteksten, algemene geschriften over landbouw, techniek e.d.. Hiervoor zal door de werkgroep een passende museale om geving worden gezocht met een kennisgeving daarvan aan de schenker. Overgebleven niet verwante stukken zullen jaarlijks tegen een geringe vergoeding te koop worden aangebo den aan de leden van de OHV. 7 o.Verantwoording De werkgroep zal tijdens iedere vergadering van de OHV verslag doen van de stand van zaken. Het ligt in de bedoeling dat er jaarlijks in De Kroniek een opgave zal worden verstrekt van nieuw binnengekomen stukken met een omschrijving en de naam van de schenker. Aanwinsten OHV 2010 Van Cor Booy: Drie beschrijvingen archieven Anton Caton 14 toneelteksten Tekst en foto's van het Bekenen Lied van Spijkerboor Aankondiging uitvoering Rederijkerskamer Harmonie Oost-Graftdijk Nieuws- en advertentieblad voor Spijkerboor 1915 Verhandeling over de kaasmarkt te Purmerend Het Kontakt, over kerk Oost-Graftdijk en weeshuis Graft

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 51