uit het bestuur van de Oudheidkundige Vereniging 'Het Schermereiland', aangevuld met een of meerdere verenigingsleden met belangstelling voor het cultureel historische erfgoed waarvoor de OHV is opgericht. Naast de werkgroep opereren er, onder de vleugels van de OHV, speciale werkgroepen met plaatselijke belangstelling zoals daar momenteel zijn in Schermerhorn en West-Graftdijk. 4. Gebied Het werkgebied van de werkgroep bestrijkt de dorpen en hun gebieden binnen de gemeen te Graft-De Rijp, t.w. Graft, Noordeinde, De Rijp, West- en Oost-Graftdijk, Vinckenhuizen en Markenbinnen, alsook de dorpen zich bevindende rond het Schermereiland zoals Groot schermer, Driehuizen, Schermerhorn en de Klaterbuurt. 5. Verzameling De verzameling kwam en komt tot stand door schenking, legatering of bewaargeving van alle'platte'voorwerpen zoals onder 2 genoemd, dit in tegenstelling tot het museum In 't Houten Huis dat zich ontfermt over objecten. De platte onderwerpen komen van particulie ren, bedrijven, overheden, verenigingen en musea. De huidige verzameling bevindt zich in het Raadhuis te Graft en is door middel van een, met het museum gerelateerd, computersys teem (Adlib) gecatalogiseerd en toegankelijk gemaakt. De bewaring wordt, afhankelijk van de afmetingen of onderwerp, ondergebracht in zuurvrije mappen en dozen. De hangmap pen worden in daarvoor bestemde kasten bewaard. De boeken (bibliotheek) van de OHV zijn en worden op dezelfde wijze als de platte voorwerpen verworven en worden in een boekenkast geplaatst; aanvulling geschiedt mede door OHV-aankoop. Uitbreidingen van de verzameling worden regelmatig in het systeem opgenomen. De werkgroep beheert ook de dubbele exemplaren van De Kroniek, het historisch tijdschrift van de vereniging, welke te koop aangeboden kunnen worden in het museum of de dependance daarvan. Van De Kroniek wordt een 'ijzeren voorraad' bewaard welke te zijner tijd wordt gedigitaliseerd en via internet is in te zien. 6. Bewaring De bewaring van de verzameling op de zolder van het raadhuis Graft is niet optimaal en kwetsbaar voor verlies door brand, water, schimmels, zuur- en vraatschade en is niet profes sioneel te noemen. Op termijn is het de bedoeling dat alle stukken van onze vereniging in een aparte te reserveren ruimte in het RAA worden bewaard en toegankelijk worden ge maakt. De wijze van opslag zal dan aan de eisen van bewaring en archivering tot in lengte van dagen voldoen. In overleg met het RAA zullen geleidelijk eerst de specifieke of kwets bare onderdelen, gevolgd door de'gewone'onderdelen van de verzameling, een plek krij gen in hun archief en na inventarisatie toegankelijk worden voor publiek. De inventarissen van het RAA zijn via internet te raadplegen. Alle eigen bewaarkosten aan opbergmateriaal, koffie/thee, huur, en schoonmaak zijn voor rekening van de OHV, waarvoor jaarlijks verant woording wordt afgelegd aan de OHV. 7. Inzage van de verzameling Voor een ieder die daar belang in stelt en ongeacht voor welk doel, kan de verzameling wor-

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 50