Jaarverslag van de foto- en archiefafdeling Verslag archief OHV Het beheer van het archief is nu een vol jaar in handen geweest van ondergetekende en Hans Geusebroek. We hebben, om zo maar te zeggen, 'ons plan getrokken' en onze bedoelingen aan het papier toevertrouwd; deze taakomschrijving volgt na deze inleiding. We moeten onze weg nog meer verkennen en steken ons licht op bij andere archieven o.a. van Wes- terhem. Ook hebben we regelmatig contact met het Regionaal Archief Alkmaar. We willen weten wat, en op welke wijze je verzamelen moet en daarin kan het RAA ons behulpzaam zijn. We vormen een goed koppel met als enig doel om op zo'n prettig mogelijke wijze het archief van de OHV op orde te houden en binnenkomende zaken beoordelen op bruikbaar heid waarna ze geregistreerd kunnen worden. Dat moet redelijk nauwkeurig gebeuren om stukken op een gemakkelijke manier weer terug te vinden. Niet moeilijk maar wel leuk om het op zo'n duidelijk mogelijke wijze op papier (computer) te krijgen. Beide heren van het archief zijn geen computerfreaks, dus daar schort het een beetje aan. Een versterking in die zin zou voor de werkgroep zeer welkom zijn. Vervolgens zijn er afgelopen jaar objecten binnengekomen welke wij in dank hebben aanvaard. De lijst daarvan treft aan na onze taakomschrijving. Tenslotte nog de publieke belangstelling waarvoor we open zijn zoals hieronder aange geven. Het is verstandig eerst te bellen of we aanwezig zijn want er kunnen altijd omstan digheden zijn waardoor we verstek moeten laten gaan. Taakomschrijving van de werkgroep archiefbeheer 7. Naam en plek Archiefbeheer is een werkgroep van de Oudheidkundige Vereniging 'Het Schermereiland' (OHV), en heeft zijn werkplaats op de zolder van het voormalige raadhuis van Graft, Raad huisstraat 24, tel. 0299-673667. In principe wordt het archief van de OHV opengesteld op de ie en 3e woensdag van de maand. Gedurende de maanden juli en augustus is er geen open stelling. Vanwege de feestdagen en vakanties zal de openstelling in de maanden mei, juni en december slechts eenmaal per maand zijn. De openstelling is van 09.30 tot 12.30 uur. 2. Doel De werkgroep archiefbeheer heeft zich ten doel gesteld om, in samenwerking met het Regi onaal Archief Alkmaar (RAA), te ontvangen, verzamelen en gestructureerd bewaren voor het nageslacht van alle plaatselijk relevante stukken in woord, beeld en beeld- en geluiddragers van zaken uit het verleden in de ruimste zin des woords ongeacht de achtergronden van politiek of gezindte e.d.. Vervolgens is het doel van de werkgroep om de verzameling zo makkelijk mogelijk toegankelijk te maken voor een ieder die daar gebruik van wil maken. 3. Beheerder(s) De leden van de werkgroep zijn onbezoldigde vrijwilligers en bestaan uit een gedelegeerde

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 49