verzekert dat hij het eigenlijk voor eigen plezier heeft gedaan en dat het afscheid hem moeite kost. Hij blijft graag 'aanspreekpunt'en hij gaat door met zijn activiteiten in het museum en met het rondbrengen van de Kroniek. 12. De voorzitter kijkt vooruit in 2010. Hij wijst op de zomeravondwandeling op Marken en waarschuwt dat men snel moet inschrijven voor de najaarsexcursie naar Den Haag (25 sept. 2010). Op 21 oktober 2010 zal de najaarslezing plaats vinden (Douwe Bartstra over de gasbronnen in Noord-Holland). 13. Alles is kennelijk uitputtend behandeld, want voor de rondvraag zijn er geen bijdra gen. 14. Onder dankzegging sluit de voorzitter om 20. 40 uur de vergadering. Na de pauze van de Algemene Vergadering hield Han van Zwet een met grote aandacht gevolgde presentatie'De Noord-Hollandse bedijkingen in de Gouden Eeuw, aanpak, kosten en baten'. Een uitgebreid verslag kunt u vinden in De Kroniek van juni 2010. JAARVERSLAG 2010 Ledental Het aantal leden bedroeg 710 op 31 december 2010. De Kroniek Zoals altijd verscheen de Kroniek weer vier keer. Onze dank voor de auteurs. De lay-out werd verzorgd doorThea Mantel en de redactie door Dick Mantel. De onmisbare rondbrengers vervulden weer een belangrijke rol. 'Opperrondbrenger' de heer P. Bommer; de dames D. van Ammers, W. van Brakel, R. Kaptein, E. Nooij en M. Mars; de heren A. Koerse, M. Schapel- hauman en D. Ridder; M. Tromp, M. Hoek, J. Kaptein, W. de Boer en D. Mantel. Inclusief de vrienden van het museum en de'ruilabonnementen'was het totale verzendaantal van de Kroniek 850. Bestuurssamenstelling Weyert de Boer (voorzitter), Bertha van der Steen (penningmeester), Dick Mantel (secreta ris), Margreet Hoek (ledenadministratie), Jan Kaptein (tot de Algemene Vergadering) en Fred Hoek (archivaris) vormden in 2010 het bestuur. Het bestuur vergaderde zes keer, vijf keer in het Grafter Raadhuis en één keer bij Margreet Hoek thuis.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 48