De vloerbedekking in onze werkruimte laat nog even op zich wachten. Er is gereserveerd voor de vrijwilligersmiddag/avond en voor het 35 jarig bestaan. Er is een scanner aangeschaft. Wat betreft'externe' inkomsten: er is een schenking van de stichting Jan Boon ont vangen; de subsidie van de gemeente Graft-De Rijp loopt langzaam terug (nu 250 euro) en van de gemeente Schermer wordt 113 euro ontvangen, in de vorm van con tributie. Er zijn geen opmerkingen over het financieel overzicht. 7. De begroting 2010. Er zijn, zo meldt de penningmeester, weinig verschillen met de begroting van vorig jaar. Voor een computer wordt minder gereserveerd. Voor 'voor zieningen archief' hetzelfde als vorig jaar. Het aantal vrienden van het museum is af genomen van 150 tot 127, vandaar de verandering in de bijdrage van het museum in de kosten van de Kroniek. Sinds 2010 zijn we overgegaan op internetbankieren. Dat scheelt in de kosten. Op de opmerking van de heer Geusebroek, die de post bank kosten/administratieve kosten (450 euro) hoog vindt, geeft de penningmeester een afdoend antwoord. Hier zijn ook de postbuskosten in begrepen. 8. De financiële commissie 2009, bestaande uit de heren Van Ravensberg en Dalenberg heeft de financiële zaken gecontroleerd en in orde bevonden. Zij complimenteert de penningmeester en adviseert décharge te verlenen. De vergadering verleent daarop onder dankzegging décharge aan de penningmeester voor het gevoerde beheer en aan het bestuur van de vereniging voor het gevoerde financiële beleid in het jaar 2009. De voorzitter bedankt de commissie. 9. In de financiële commissie 2010 worden de heren Dalenberg en Geusebroek be noemd, met als reserves de heren Verkerk en Ter Beek. 10. De bestuurssamenstelling. Margreet Hoek is volgens het schema aftredend. Zij heeft zich herkiesbaar gesteld en wordt met algemene stemmen herkozen. Fred Hoek is bereid toe te treden tot het bestuur. Ook zijn verkiezing geschiedt met algemene stemmen. 11. Afscheid Jan Kaptein. Jan Kaptein treedt af als bestuurslid en is niet herkiesbaar. De voorzitter karakteriseert hem. Vanaf 2003 is hij bestuurslid en eigenlijk is hij niet weg te denken uit onze vereniging, waarbij zijn inzet voor ons archief en zijn enorme bij drage voor het behoud van de zerkenvloer uiteraard heel belangrijk zijn geweest. Bij Jan kon je altijd terecht voor een advies of een artikel wel of niet geschikt was voor de Kroniek en hij was altijd bereid mee te gaan als de vereniging naar buiten trad, bijvoorbeeld bij markten in het regionaal archief en het 375 jarig bestaan van de Schermer. Jan bracht de Kroniek rond, samen met Rita en hij was een vraagbaak omdat hij echt iedereen kent. Kortom we zullen hem zeer missen. Een VVV bon voor Jan en bloemen voor Rita waren in feite een flauwe afspiegeling van zijn verdiensten. In zijn antwoord geeft Jan aan dat hij geroerd is door de vriendelijke woorden. Hij

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 47