Notulen van de Algemene Vergadering 2010 van de Oudheidkundige Vereniging 'Het Schermereiland', gehouden op woensdag 14 april 2010 in het Rijper Huis in De Rijp 1. De voorzitter, Weyert de Boer, heet in de opening vijf en dertig aanwezigen van harte welkom. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. Bericht van verhindering van mevr. Van Ra- vensberg, mevr. Mars, mevr. Van Brakel en de heren Brunsting, Dalenberg en Keu- ning. 3. Wat betreft de notulen van de Algemene Ledenvergadering 2009 zijn er geen op- of aanmerkingen. 4. In zijn terugblik op 2009 stipt de voorzitter de volgende punten aan: De zomeravondwandeling in Twisk werd uitstekend bezocht. Veertig leden namen deel. Ook de najaarsexcursie naar Zutphen en Bronkhorst was een groot succes. Twee en zestig personen genoten van een prachtige dag. De lezingen van John Dehé (Algemene Vergadering;'Een slaafs en ongezond bedrijf') en die van Cynthia Siefers (oktober 2009; 'De glazen van de dijkgraaf') werden, mede door de enthousiaste en deskundige presentatie, door de aanwezigen zeer gewaar deerd. De vrijwilligersmiddag werd georganiseerd samen met de stichting Noordeinder Vermaning. Het optreden van Joop Visser en Jessica van Noort was gehoord de vele positieve reacties een goede greep. Onze vereniging telt 702 leden en de Kroniek wordt naar 850 personen/instanties verstuurd. Er is een scanner aangeschaft, deze wordt in het museum gebruikt. Door het afscheid van Jaap Feenstra is er behoefte aan medewerkers op onze foto afdeling. Er is uitbreid overleg geweest met het RAA (Regionaal Archief Alkmaar) over het on derbrengen van een deel van ons archief in Alkmaar. Onder meer de Kroniek en de Rijper Courant zullen in Alkmaar gedigitaliseerd worden. De voorzitter vermeldt de exposities in het museum. Ook dat hij de vergadering van het bestuur van het museum bijwoont. We zijn wat betreft de Kroniek van drukker veranderd. De Kroniek wordt nu bij Print- Productions in Ursem gedrukt. 5. Het jaarverslag 2009. Er zijn geen op- of aanmerkingen. De voorzitter bedankt alle rondbrengers van de Kroniek en andere vrijwilligers. 6. De penningmeester noemt een aantal punten uit het financieel jaaroverzicht 2009. De voorziening voor de aanschaf van een computer is verhoogd.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 46