UIT DE PEN VAN... MARIANNE ZOUTMULDER Over de Groninger kustvaarders Je kunt je afvragen waarom een immigrant uit Brabant die in De Rijp komt wonen zich enthousiast verbindt aan ons historische museum. Eerst zijn er de lichtelijk basale motieven zoals: gepensioneerd en zoe kend naar invulling van de leegte die is ontstaan, nog niet zo lang in De Rijp wo- Octant nend en behoefte aan worteling, iets zin nigs willen doen, etc. etc. Wellicht was dat ook waarom ik me heb gemeld bij Jenny Mulder en het geluk heb gehad dat Ali Mulder er mee wilde stoppen en er dus op maandag een plaatsje voor me vrij kwam. Komend vanuit de gezondheidszorg en ongehinderd door enige museale kennis ben ik in maart 2009 gestart in het mu seum In 't Houten Huis. Inmiddels zijn we anderhalfjaar verder met alle up's en down's in het museum en privé, en begin ik me te realiseren waarom dit museum met alle informatie over de zeevaart van De Rijper voorvaderen mijn plek is. Een aantal voorwerpen uit het museum herinneren mij hier ook aan zoals de octant, het kom pas, de zeekijker. Kompas Zoals het in ons genetisch systeem is bepaald heb ik een vader en een moeder en die hebben beiden ook weer ouders en voorouders. Mijn grootouders van vaders zijde ontmoetten elkaar op de kunstacade mie in Rotterdam en waren later schilders uit de Oisterwijkse school en dat is altijd hun hobby gebleven. Maar relevanter is de geschiedenis van de familie van mijn moeder die uit Gronin gen kwam. Mijn kennis hierover gaat terug 35

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 35