TENTOONSTELLINGSAGENDA: Als bestuur hebben wij het beleidsplan voor de periode 2010-2015 vastgesteld. In dit plan wordt aangegeven wat het muse umbestuur zich voorstelt met het museum, de doelstellingen, de collectie en de ver dere collectievorming en het tentoonstel- lingsbeleid en de te ontplooien activiteiten en de daarvoor benodigde mankracht. Maar naast deze museale taken wordt aangegeven waarom het noodzakelijk is dat het museum zich richt op het vergro ten van het aantal bezoekers en zorgt voor meer en andere bronnen van inkomsten. Het is duidelijk dat het daarbij om een ambitieus plan gaat. Het beleidsplan is vertaald in concrete actieplannen met bij behorende tijdslijnen. Vanuit het bestuur zal met een periodieke voortgangsbewa king worden gestuurd op de einddoelen. De bemensing bestaat voor elk onderdeel telkens uit een of meerdere bestuursleden aangevuld met vrijwilligers. Het gaat dan onder andere over het be denken en uitwerken van acties ten aan zien van het beheer en tentoonstellen van de collectie, het vinden van meer bezoe kers en het intensiveren van de fondsen werving. Als u in een of andere vorm denkt een bijdrage te kunnen leveren neem dan contact met mij op. Als laatste iets over het Raadhuis van Graft. Vorige keer schreef ik u dat het mu seum in 2010 meer bezoekers had gekre gen en dat dit ook op ging voor het aantal bezoekers van het Grafter Raadhuis. Dat wij ons nu -samen met de Oudheidkun dige Vereniging en de Stichting Zerken- vloer- ernstig zorgen maken over hetzelfde Raadhuis had ik toen niet kunnen beden ken. Verkoop aan een particuliere partij kan natuurlijk nooit aan de orde zijn. Daar lijken de meningen het nu wel over eens te zijn. Maar de vraag 'wat dan wel', waarbij zowel het beheer als de functionaliteiten veilig worden gesteld, is hiermee nog niet beantwoord. Wordt vervolgd lijkt mij. Denkt u na over uw bijdrage aan onze ac tieplannen voor het museum? Aldert Pilkes Museum: T/m 27 maart 2011 Warmte op het ijs, 125 jaar Rijper IJsclub T/m 27 maart 2011 Uit het hoge noordenInuit souvenirs en foto's uit de collectie C.C.J. Ingwersen (gale rij)) Vanaf 17 april t/m 16 oktober Jan Janse Weltevree, overleven in een onbekende wereld 34

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 34