dergelijk huisje nodig heeft ook de onkos ten van het halen, opbouwen en uit elkaar nemen moet betalen. De afdeling zal lid worden van de vereniging tot bestrijding van tuberculose. 1910. Op de vergadering in maart komt ter sprake dat er een andere magazijnmeester benoemd moet worden. Bestuursleden hebben geïnformeerd wat Ter Meulen zoal ontving van verschillende kanten tot ondersteuning. Het halve salaris zou uit gekeerd moeten worden, maar voor som mige is dat nog te veel. Het Witte Kruis is geen filantropische instelling! 1917. Ingekomen een schrijven van Kater uit Alkmaar waarin de prijs der dreggen genoemd werd. Heringa zal persoonlijk eens gaan kijken welke de gewenste zijn voor het Witte Kruis. Oktober 1919 een schrijven van S. Lakeman om het magazijn te kopen. Hier moet goed over nagedacht worden. Vooral bezorgd of de eventuele nieuwe ruimte wel groot genoeg zal zijn. En vanwege de grote stukken is het wel ge wenst om aan de straat te zitten. Een maand later is er alweer vergade ring. Uitgeschreven naar aanleiding van een ontvangen brief van de afdeling Scher- merhorn en Mijzen om gecombineerd een wijkverpleegster aan te stellen. De heer Westerhof, voorzitter van die afdeling zet te dit punt breedvoerig uiteen. Heerhugo- waard zou zich hoogstwaarschijnlijk van de kring afscheiden, en dan zou Schermer- horn alleen staan. Door hun ligging zijn de gemeentes Oterleek en Schermerhorn als het ware op elkander aangewezen. Ook de tram is een mooie gelegenheid voor de zuster bij slecht weer. Samen gaan zou het beste zijn. Hiertoe werd na beraad beslo ten. Maar het moeilijkste punt was: hoe aan geld te komen. Aan de gemeentebesturen van Oterleek en Schermerhorn zou van ieder f 500,- subsidie gevraagd worden. Ook aan alle instellingen wordt verzocht hun jaarlijkse bijdragen aan de gezinsver pleging of Witte Kruis te handhaven of te verhogen. Ook de contributie zou omhoog moeten om tot een voldoende salaris voor een zuster te komen. De heerTJ. Natzijl, se cretaris afd. Schermerhorn en Mijzen, werd opgedragen de nodige werkzaamheden hiertoe uit te voeren. Voor de leden van Oudorp wordt het moeilijk. Er komen vandaar geen nieuwe leden bij en tot nog toe is het gebruikelijk dat men lid werd als men iets uit het ma gazijn moest hebben. Na een bepaalde termijn moeten die leden maar bedanken, (later gaan 2 bestuurleden overleggen met de burgemeester van Oudorp). Die leden van Oudorp die in de Schermer wonen kunnen lid blijven, doch moeten als zij hulp van de zuster nodig hebben daarvoor betalen. Later zou blijken dat Oudorp zich niet met Oterleek en Schermerhorn wilde verenigen wat betreft een wijkverpleeg ster. Inwoners die geen lid willen worden moeten maar flink betalen als ze later toch hulp nodig hebben. Hier wordt mee inge stemd. Financiële zaken In 1894 wordt er een aanvraag voor subsidie ingediend bij de gemeente. Het gevraagde bedrag is f 250,00. Voor aankoop materiaal ziekenverpleging f50,00 voor behoeftige herstellende zieken f 100,00 en voor de af voer van fecaliën ook f ioo,oo.Vaste kosten waren het kopen van ijs. Voor f 10,00 per jaar werd er ijs gekocht voor de afdeling van de heer van der Veen te Alkmaar. In 1896 is er een batig saldo van f 106,515, 28

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 28