In de algemene vergadering zal dit onder de aandacht gebracht worden. De vrouw van C. Klinkhamer is voor re kening van Het Witte Kruis gemeente Schermerhorn in Amsterdam, maar na onderzoek door artsen daar, zal zij naar een andere inrichting moeten, (noot van de schrijver: Het zal om Maartje de Jong gegaan zijn. Geboren 13-12-1838 te Graft en op 01-04-1859 te Graft met veehouder Cornelis Klinkhamer getrouwd. Als moeder van 13 kinderen moet dit voor het gezin heel erg geweest zijn. Zij is 31-10-1899 in Rosmalen overleden.) Op de i5e bestuursvergadering op 11 no vember 1896 blijkt uit de ingekomen stuk ken dat een 12 tal leden uit Grootschermer voor hun lidmaatschap bedanken. Ook van de heer D.P. Pool (arts) is een schrij ven ingekomen waarin hij meedeelt dat hij en zijn vrouw met ingang van 1897 hun lidmaatschap opzeggen, in verband met de eventuele oprichting van een afdeling te Grootschermer. Het ledental is daarna, door de oprichting van een nieuwe afde ling te Grootschermer en Schermerhorn, tot 124 gedaald. Eind 1897 meldt de heer K. Weeshoff zich en toont zich bereid aan de afdeling af te staan een nog te stichten bewaarplaats voor het verplegingsmateriaal, tegen een jaarlijkse huurprijs van f 30,-, mits zij zich voor 10 jaar verbinden. Het bestuur besluit eerst met de heer Asjes te gaan praten, misschien kan er iets van de huidige huur prijs af. Bij de volgende vergadering blijkt dat er overleg heeft plaatsgevonden, maar dat de heer Asjes niet tot huurverlaging wil overgaan. Het voorstel Weeshoff wordt aangehouden tot de mei vergadering. 1898. Op de bestuursvergadering in mei blijkt dat de heer Asjes de jaarlijkse huur prijs voor het magazijn terug wil brengen naar f 40,- Na enig overleg wordt het voor stel van Asjes aangenomen en zullen ze voor 5 jaren met een optie van nog eens 5 jaren de huur aangaan. Op de laatste vergadering van dit jaar is er als ingekomen stuk een boekje over 'de Kunst om gezond te leven'. Dit is een populair werkje en de secretaris stelt voor om 250 exemplaren aan te schaffen ter ver spreiding. De Norton wel bij het magazijn verschaft te weinig water. De voorraad is onvoldoende. Hier moet verbetering in worden aangebracht. Bij de begrotingsvergadering van 1900zegt de heer Glijnis dat de Nortonpomp nog al tijd niet in orde is. Het voorstel van de Boer wordt aangenomen om het welwater van de heer Olij te laten onderzoeken en als dat gunstig uitvalt, over te gaan tot het slaan van een put op 90 voet diepte. 40 m.) Het wateronderzoek zal worden opge dragen aan de heer Dr. Boeke te Alkmaar. In mei is er uitslag van het wateronderzoek gedaan door Dr. J. Boeke. De zilte en enigs zins bittere smaak komt door de vele mag- nesiumzouten, maar kan wel als drinkwa ter gebruikt worden. Een nieuw onderzoek wordt nodig geacht, maar dat vindt het bestuur niet nodig. De penningmeester zal de verschuldigde f 5,- aan Boeke betalen. Bij een volgende vergadering komt het ingekomen werkje van Dr. B. Stephan: 'Kunstmatige voeding in het eerste levens jaar' ter sprake. 100 exemplaren worden gekocht welke zullen worden uitgereikt waar dat nodig is. Ook zal de voorzitter bij de heer Heijnis te Zaandijk 10 exemplaren bestellen van een 'Handleiding voor Ba kers', teneinde die bij voorkomende ge legenheden uit te kunnen reiken. Volgen nog 'Melk als volksvoeding' waarvan 130 stuks worden aangeschaft en 'Reinheid, 26

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 26