aankoop der magazijngoederen. De ver gaderingen zijn in Stompetoren, ten huize van de heer C. Schagen. en later bij de heer K. Brak. Nog later ook bij Kokkes en Renses. De bestuursleden waren blijkbaar druk be zette mensen want er ontbrak nogal eens iemand. Werkzaamheden van de afdeling In 1893 wordt Jansje Kuin uit Grootscher mer naar herstellingsoord Heideheuvel gestuurd. De helft van de kosten worden gedragen gedurende 4 weken, zijnde 7 gulden. Later gaan ook Trijntje Hartland en Maartje Akkerman op kosten van de afdeling er voor 6 weken heen. Heideheu vel gelegen aan de Witte Kruislaan 12 te Hilversum werd in opdracht van het Witte Kruis gebouwd als herstellingsoord voor meisjes en vrouwen. Architect was J. de Groot. Thans maakt het deel uit van het Mediapark. Er wordt een circulaire gemaakt om niet le den aan te sporen lid te worden. De plaats waar de verplegingsmiddelen bewaard worden is allertreurigst. Men besluit om t.z.t tot aankopen van een perceel over te gaan. Een commissie wordt benoemd door de voorzitter bestaande uit de heren K. Olij, Jan Glijnis en J. Rolff. Zij worden be last met een eventuele aankoop. Het maxi mum bedrag dat daarvoor beschikbaar zal zijn is f 1200,-. Op de volgende vergadering brengt de benoemde commissie bij monde van de voorzitter K. Olij verslag uit. De heer J. Asjes, eigenaar van een geschikt perceel eiste als minimum koopsom f 1500,- zodat dat met het toegestane krediet niet ging slagen. Als huurprijs werd f 150,- per jaar gevraagd. De heer Glijnis had nog geïnfor meerd naar een perceel van de weduwe Bakker, maar die vroeg voor het bedoelde huis f2000,-. De commissie vindt kopen toch het meest gewenste en acht de prijs van de heer Asjes niet te hoog. Maar Van der Hoe ven vindt huren beter. Eerst wat sparen. Om nu niets bezittende een perceel aan te kopen, dat lijkt hem niet gepast. Besloten wordt dat de commissie zich zal wenden tot de heer Asjes om het voorste gedeelte van zijn huis te huren voor 5 jaren vast, tot berging der goederen toebehorende aan de afdeling. Ook moet er dan een welput geslagen worden. De circulaires worden voorlopig niet verspreid. In 1894 worden in Alkmaar ontsmettings ovens gebouwd. Desinfectie en ontsmet ting waren toen erg belangrijk. Als eerste kocht de afdeling daarvoor 2 liter creolin liquidum en Va liter gezuiverd karbolzuur in de apotheek van de weduwe Molenaar in Alkmaar. Op de 9e bestuursvergadering gehouden op 30 januari 1895 wordt er bij de inge komen stukken een circulaire besproken van de afdeling Alkmaar om gezamenlijk, en daardoor goedkoper, eventueel beno digde verplegingsartikelen te kopen. Na overleg werd besloten om dat niet te doen. De vraag komt aan de orde wat te doen ter opleiding van een desinfecteur. Voor in lichtingen neemt men contact op met de afdelingen Middelieen Heerhugowaard. Om problemen te voorkomen wordt tot een advertentie besloten waarin er op wordt gewezen dat verplegingsartikelen alleen gratis verkrijgbaar zijn voor behoef- tigen, in andere gevallen alleen als men lid is. De magazijnmeester, in opleiding tot desinfecteur, is tijdens zijn verblijf te Am sterdam maar 2 dagen bij verschillende desinfecties tegenwoordig geweest en fei telijk onverrichter zake teruggekomen is. 25

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 25