opnamen houdt helaas niet over, maar uit zonderlijk is de vasthoudendheid waarmee de heer Kroon bij veel repro's beschreef wie er waren afgebeeld en waar en wanneer de oorspronkelijke opname gemaakt was. Wij hebben met behulp van zijn gegevens een aantal fraaie afbeeldingen thuis weten te brengen. U kent ze waarschijnlijk ook wel: die verweesde foto's uit een nalaten schap waar niets op of bij is genoteerd. En meestal is het dan te laat omdat de vorige generatie inmiddels overleden is. Uit de collectie is enkele keren geput voor illustraties of bij restauraties van een gebouw. Ook werd vast een eerste selec tie gemaakt van afbeeldingen voor een nieuwe museumwebsite, die binnenkort van start gaat. De site is gebaseerd op satellietfoto's van het Schermereiland en omgeving, waarop icoontjes komen te staan. Op die manier wordt het mogelijk een afbeelding of een tekst te koppelen aan een huis, een stuk straat, een sluis of een andere herkenbare plaats op de kaart. Hier blijkt de OHV-collectie die van Muse um In 't Houten Huis goed aan te vullen. Dat komt omdat de OHV, meer dan het museum, afbeeldingen van het hele werk gebied heeft verzameld. Dus bijvoorbeeld ook van plaatsen als Schermerhorn, Drie huizen, Markenbinnen en het tussenlig gend landelijk gebied. De conclusie is dan ook dat de collectie fotografische afbeeldingen van de OHV in de loop der jaren -ook in 2010- met deze ontwikkelingen steeds waardevoller en toegankelijker is geworden. Foto's en prentbriefkaarten werden ge schonken door de Erven Caton, de Erven pastoor Holtkamp, mevr. E. Hansen, de heer H. Keuning, mevr. E. Purmer-Roet, mevr. G. Stoop-Woestenburg, de heer M. Zonnevyl- le en de heer L. den Engelse. Tevens werd een collectie afbeeldingen betr. De Rijp aangekocht van de heer De Schaaf. Leo den Engelse Een kleine greep uit de aanwinsten De Rijper R.K. Verkennersgroep St. Aloysius op zomerkamp in Sint Oedenrode (omstreeks 1950). Foto: Henk Binken, Purmerend 22

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 22