De voor de haringvisserij gebruikte Rijper log ger RP 1, hier in de Buizenhaven van De Rijp. Deze opname van 7888 of eerder werd ge maakt door fotograaf Aidert Blaauw heer De Schaaf. Het gaat hier om zowel prentbriefkaarten als foto's, vooral van en in De Rijp. Uiteindelijk werden er bij elkaar 86 stuks geselecteerd om in de collectie te worden opgenomen. Een andere belang rijke schenking kwam bij de heer Kaptein vandaan: een informatief overzicht van de eerste 33 series prentbriefkaarten van uitgevers uit De Rijp. Dit overzicht geeft niet alleen de rijkdom aan van wat er van dit dorp aan kaarten is verschenen, het zal ook een belangrijk hulpmiddel zijn bij het dateren van prentbriefkaarten in de OHV- collectie. Omdat twee van ons inmiddels (ruim) vijftien jaar bij de OHV Collectie Fotografi sche Afbeeldingen zijn betrokken, leek het ons nuttig om eens terug te blikken naar ons werk uit die eerste jaren. We hebben inmiddels 600 aanwinsten uit die periode gecontroleerd op aanwezigheid, toestand en de volledigheid van de beschrijving. Hier en daar werden nog wat onvolko menheden uit de beschrijving gehaald. Tot onze tevredenheid bleken al de 600 gecontroleerde objecten nog in goede staat aanwezig. Wel bleken de computer- lijsten met namen en trefwoorden soms nogal vervuild. Sommige namen kwamen in allerlei varianten voor en dat bemoeilijkt weer het zoeken. Wilma den Engelse heeft gebruik gemaakt van haar grondige kennis van het gebruikte registratieprogramma Adlib om de trefwoorden- en naamlijsten rigoureus op te schonen. Bij de beschrijving hadden wij ook een aantal keren steun aan -zoals dat bij ons heet-'de ordners van Kroon'. De in De Rijp geboren maar later naar de Zaanstreek ver huisde Gerrit Kroon had vier ordners ge vuld met repro's van oude foto's en kaarten van zijn geboortedorp. De kwaliteit van de 21

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 21