echter ter voorbereiding van publicaties of studies kan daarvan worden afgewe ken. Uit de verzameling zullen met enige regelmaat stukken worden uitgeleend aan musea; indien er sprake is van bruikleen zal de eigenaar worden verwittigd. 8. Aanleveren van nieuwe stukken. Het in bewaring geven van nieuwe stuk ken kan geschieden aan leden van de werkgroep archiefbeheer en wel aan: Fred Hoek, Heikeshof 67, De Rijp, tel. 0299- 673063 en Hans Geusebroek, J.Tonissenstraat 12, Edam, tel. 0299-673099 Bij de in ontvangstname van zaken zal een overeenkomst van schenking/legatering of bruikleen worden opgemaakt, waarna het in de collectie wordt opgenomen of op een andere wijze in depot wordt gehou den ter nadere bestemming. 9. Niet verwante stukken Hiermede worden bedoeld stukken die niet zo zeer passen voor het doel als onder 2 omschreven. Denk hierbij bijvoorbeeld aan boekjes met toneelteksten, algeme ne geschriften over landbouw, techniek e.d.. Hiervoor zal door de werkgroep een passende museale omgeving worden ge zocht met een kennisgeving daarvan aan de schenker. Overgebleven niet verwante stukken zullen jaarlijks tegen een geringe vergoeding te koop worden aangeboden aan de leden van de OHV. 7 0. Veran twoording De werkgroep zal tijdens iedere vergade ring van de OHV verslag doen van de stand van zaken. Het ligt in de bedoeling dat er jaarlijks in De Kroniek een opgave zal wor den verstrekt van nieuw binnengekomen stukken met een omschrijving en de naam van de schenker. Aanwinsten OHV 2010 Van Cor Booy: Drie beschrijvingen archieven Anton Ca- ton 14 toneelteksten Tekst en foto's van het Bekenen Lied van Spijkerboor Aankondiging uitvoering Rederijkerska mer Harmonie Oost-Graftdijk Nieuws- en advertentieblad voor Spij kerboor 1915 Verhandeling over de kaasmarkt te Pur- merend Het Kontakt, over kerk Oost-Graftdijk en weeshuis Graft Van Dirk Bark: Diverse leerboekjes en uitwerkschriften over landbouwkunde Van Jaap Los: Melkcontrole statistieken van Noord-Hol land en afd. Purmerend 1997-1998 Van Jan Blaauwt Kopieën van stukken aangaande de kerk van De Rijp, landerijen in de Eilandspol der, de Enqueste en de familie Blaauw Lijst van Rijper neering (winkels) bij een wandeling in 1832 Feestprogramma Regeringsjubileum 1898-1948 Graft en De Rijp Van Hans Geusebroek: Foto eerste bestuur OHV 1978 Van Jan Prins: Administratie bejaardentochten Comité Oude van Dagen Van Katja Brinkman: Complete administratie en periodieken van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen 19

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 19