Het gezin van Co en Emmy, poserend voor de smederij. Achter Emmy en Co staan, v.l.n.r. de kinderen Janna, Wolfert, Martina, Emmy, Irso en Biefka. Dochter Janna overleed ongehuwd op 30 januari 1963 te West-Graftdijk en doch ter Biefka werkte voor haar huwelijk als ver pleegkundige in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar. Zij huwde met de patiënt Cornelis P. Dekker die bij de bouw van de Afsluitdijk van de steiger was gevallen. Biefka heeft als sterkste van de meisjes ook menig keer paarden beslagen in de smederij van haar vader. Na haar huwelijk werkte ze als wijk verpleegkundige en baker in Egmond aan Zee, omdat ze als getrouwde vrouw niet in het ziekenhuis mocht blijven werken. Zij kreeg twee kinderen (Emmechien en Cees) en overleed op 22 februari 1979 te Egmond aan Zee. Tenslotte dochter Mar tina (Tineke), zij huwde met Dirk Koekkoek en kreeg twee kinderen, Grietje en Jack. Tineke overleed op 26-4-1987 te Zwolle. Ook Co en Emmy lieten het leven; zij zijn overleden in West-Graftdijk, respectieve lijk op 5 november 1938 en op 20 mei 1942 waarmee een eind komt aan de oplossing van een beschreven, maar niet verzonden ansichtkaart. Bronnen: www.genlias.nl; Bevolkingsregisters van Alkmaar, Velsen en Graft; Die lewensomstandighede en kulturele bydrage van die Nederlandse NZASM- Werknemers 1887-1909 deur Robert C. de Jong; NZASM too The Buildings, steam-engines and structures of the Netherlands South African Railway Compagnie door R.C. de Jong, G.M. van der Wal, D.H. Heyden Rych; In Memoriam N.Z.A.S.M., Amsterdam 1908; Nederlanders in Transvaal 1850-1950 door Jan Ploeger. De familie Verhage (met foto's en gege vens) Fred Hoek 16

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2011 | | pagina 16