Deze Kroniek Lange tijd is het dringen geweest voor plaatsing. In dit nummer artikelen die al enige tijd liggen te wachten op plaatsing: het artikel over de Hervormde Vrouwen vereniging in Schermerhorn (heeft 60 jaar een bloeiend bestaan gekend!). Een artikel van Kees Thomas over zijn verre voorvader Jan Thomas, lange tijd in Schermerhorn wonend. Verder 'Van timmerlui en zeelie den' over de harde werkers in het gebied van Graft en De Rijp in vroeger tijden, van Peter Hartog. En een artikel van Diederik Aten over de schilderijen van Arnout Col- not. Kees Thomas, Peter Hartog en Diede rik, hartelijk dank! Ook komt u een verslag van de zomeravondwandeling tegen. Dick Mantel In memoriam dorpshistoricus J.Th. M. P IELAGE Bij de heer Pielage kon je altijd terecht voor informatie. Voor informatie over het onderwijs in De Rijp en omgeving, over de katholieke geschiedenis en andere za ken. Hij leverde niet alleen mondelinge of telefonische informatie, maar hij schreef ook vele artikelen voor de Kroniek. Artike len van een hoog niveau. Vooral in de be ginjaren van 'Een nieuwe Chronyke', maar ook recenter. Heel goede herinneringen bewaar ik aan het lange gesprek dat ik met hem en mevr. Pielage heb gehad in juli 2006 over de verzuiling in De Rijp. De heer Pielage bracht het duidelijk onder woorden: 'de katholieke emancipatie was bepalend'. In het nummer volgend op het verzuilingsnummer was de heer Pielage nog de auteur in 'Uit de pen van', met een prachtig historisch onderwijs-overzicht in 'Schooltassen en leesplankjes'. Wij zullen hem missen als persoon en als vraagbaak en we wensen zijn familie veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. In memoriam een stille werkster: M. Voerman-Koster Een vereniging kan niet zonder iemand als Rie Voerman. In stilte haar werk doend. Zij vervulde zo'n vijftien jaar de 'knipseldienst' voor de vereniging, met als werkterrein Schermerhorn en omgeving. De plaat selijke bladen werden uitgeplozen en de stukken die over een aantal jaren van his torisch belang kunnen zijn werden eruit geknipt. Daarna weer opgeplakt op A4 vellen, waarna ze in het archief werden ge voegd. Eind vorig jaar heeft Rie haar activi teit gestaakt vanwege het feit dat digitale beschikbaarheid van krantenartikelen het oude knip- en plakwerk overbodig ging maken. Naast het knipselwerk leverde Rie trouw haar bijdrage op de vergaderingen van de werkgroep Schermerhorn. Met al tijd opbouwend kritisch commentaar. Met als motto 'doe maar gewoon dan doe je gek genoeg'. Mensen als Rie Voerman zijn onmisbaar in een vereniging. We wensen haar familie veel sterkte bij het vullen van de leegte. Dick Mantel 128

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 4