RAADHUISBERICHTEN Een bloeiende vereniging Overweldigende belangstelling bij excur sies, veel nieuwe leden en een intensievere samenwerking met het Regionaal Archief in Alkmaar zijn tekenen van een bloeiende vereniging. Veertig deelnemers aan de zo meravondwandeling op Marken, een aan melding van ruim tachtig voor de excursie naar Den Haag op 25 september zijn over tuigende aantallen. Wat betreft de samen werking met het RAA zullen Fred Hoek en Hans Geusebroek u op de hoogte houden. Hans nog hartelijk welkom als onze nieuwe archiefmedewerker! Najaarslezing En de volgende activiteit komt eraan: de lezing van Douwe Bartstra, over gasbron nen in Noord-Holland. De lezing is op don derdag 21 oktober; 20.00 uur in het kerkje in West-Graftdijk. De korte inhoud vindt u verderop in dit nummer. Gezien het onder werp en de deskundigheid van de spreker op dit gebied een 'must'. Nog steeds Nee, wees gerust. Het gaat niet om geld deze keer. Nee het gaat om de volgende oproep, die verband houdt met het bloei end zijn van de vereniging. In zo'n vereni ging moet veel werk verricht worden. Hulp daarbij is zeer welkom. Bij het archiefwerk, op onze foto-afdeling, bij de ledenadmi nistratie (het bijhouden van de ledenadmi nistratie, op de computer uiteraard, assis teren bij de verzending van de Kroniek met verzendetiketten enz.). Bij het maken van registers van personen die in artikelen van de Kroniek zijn voorgekomen. Ook compu- terwerk wat thuis gedaan kan worden. Ver der bij het schrijven van artikelen voor de Kroniek. Misschien over het bedrijf dat uw voorouders lang gerund hebben, of over de tijd van de verzuiling. De Kroniek is de plek waar uw verhaal bewaard wordt. Gasbron in Oudendijk. Uit: 'Gasbronnen in Noord Holland' van Douwe Bartstra 127

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 3