bomen zijn kalende, maar het zonnetje schijnt. Na een welkom worden de notulen voorgelezen. Alle bekende rituelen volg den. Twee foto's van het uitje gingen rond en worden nabesteld. Kaart voor mevr. De Vries ging rond. Mevr. De Jong las over de herfst. Gekletst over vroeger-geld over- houden-schulden maken-thuis werken. We dachten er allemaal op onze eigen wij ze over. Toch goed om naar eikaars verhaal te luisteren'. En op de volgende vergadering: 'geld opgehaald voor reisje en ziekenpot. Ineke las een verhaal voor uit de materiaalmap 'wat nooit voorbij gaat'. Naar aanleiding hiervan werd er gepraat over alles o.a. oor- log-geloof-ruzie onderling-Jomanda-kin- deren-sex. Het was een geanimeerd heen en weer van woorden'. Naast datgene wat werd voorgelezen, ligt de nadruk in de notulen duidelijk op de bazar. Een bodemloos vat en ook in Scher- MERHORN ONTZUILING In 1977 was de opbrengst van de bazar f 6531,60. f 5000.- ging naar het restauratie fonds van het orgel.'Het is wel een bodem loos vat, maar alle beetjes helpen'. En in 1978 zijn de scherpste kantjes van de verzuiling verdwenen. De opening van de bazar werd door de pastoor verricht. In de notulen:'dat is nog nooit gebeurd. Maar de tijden veranderen en dat is wel goed, dat het nu kan. De Pastoor zei ook dat de drie kerken van Schermerhorn alle hun ei gen manier hadden, de één een bazar, de ander een Kerkedag en de ander Kerkevei- ling. En hij hoopt dat het in de toekomst mogelijk zou zijn at het allemaal gezamen lijk zou zijn. Maar dat is voorlopig nog wel een vrome wens. Ook Ds Uytenbogaard en Ds Doff waren aanwezig'. Of het een iets met het ander te maken heeft is niet duidelijk, maar de opbrengst was hoog: f7000.- In 1979 was de opbrengst ook geweldig hoog: ruim f7000.- Maar de recordop brengst kwam in 1980, toen Ds Kila de ba zar opende: f7654,25. De samenwerking tussen de verschil lende gezindten werd voortgezet in de cember 1980. De drie vrouwenverenigin gen -het Rooms Katholieke Vrouwengilde, de Plattelandsvrouwen en de Hervormde Vrouwenvereniging- organiseerden ge zamenlijk het kerstfeest. Mevr. Borre van het RK Vrouwengilde, mevr. Mantel van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen en het RK Jeugdkoor onder leiding van de heer C. Kuys verleenden hun me dewerking. In de notulen:'bij het optreden van het koor zong op het laatst iedereen mee, dat bewijst wel dat iedereen genoten heeft. Ook de voordracht van Nel Voerman viel in goede aarde. Mevr. Kluft-Kreb sloot met de woorden: 'dat dit wel voor herha ling vatbaar is". Nog een paar voorbeelden van het voor- gelezene en besprokene. De tong en U-jij-jou In de notulen van 1 september 1981 staat: 'Ineke Kluft las een klein stukje voor over 'de tong', een klein lichaamsdeel dat veel kwaad kan spreken en veel mensen kwaad kan doen en veel mensen tot zegen kan zijn. Het kan veel moeite kosten om de tong in bedwang te houden'. Het boek'Hilde' werd voorgelezen en op de bijeenkomst werd een stuk gelezen uit 'In de buik van God'. En er werd druk ge praat over'U-jij-jou'. Het laatste steunproject waren de kerk ramen. 149

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 25