Altijd al een moeilijk punt gewest Op 4 oktober 1972'kwamen de tongen flink los'over de besteding van het geld dat de bazar opgebracht had. Ook over de vraag of de dames wat mogen kopen voordat de bazar begint, en of er op bestelling gewerkt wordt. De meningen waren verdeeld. 'Het is altijd al een moeilijk punt geweest. Er is besloten om alles wat er gemaakt wordt zoveel mogelijk op de bazar aan te bieden, daar komen de mensen tenslotte voor, maar aan de andere kant willen de dames die er het hele jaar voor gewerkt hebben, ook wel eens iets aardigs kopen'. Recht voor z'n raap en het gaat ook OVERAL HETZELFDE De bijeenkomst van 1 oktober 1996. Zeven dames waren aanwezig. 'Welkom-notulen worden gelezen. Er is een bazaar in Berk hout. Wie gaat? Er wordt druk gepraat ter wijl er geld wordt opgehaald voor zieken- pot en uitje. Presentielijst wordt getekend. Er wordt verteld hoeveel er van de bazaar over is en naar bank is gebracht. Er wordt druk gepraat. Gaat geld naar kerk? Na de koffie leest Ineke een paar verhaaltjes uit een Westfries boek 'De was buitenhange'. Westfries praten kan ze niet echt'. In de rondvraag een verzuchting: 'de borrel werd gemist op de bazaar, jammer'en eni ge kritiek:'er gingen te veel boodschappen op het Rad'. Slotopmerking van de secre taris: 'al met al een gezellige middag, maar elkaar uit laten praten is zeer moeilijk en we zijn nogal luid'. Naast het werken voor het goede doel, komt duidelijk het sociale aspect naar voren. De sociale funktie, gezellig en leer zaam In de notulen van 1 november 1994. 'Ne gen dames waren bij elkaar gekomen. De Mevr. Slot-Borsjes als vanouds met haar rommelhoekje. Wie biedt? 148

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 24