De sokkenstond, geheel gebreid door mevr. Papa-Roos. Truitjes door de rest van de leden. Links mevr. Plugboer-Lof. Rechts mevr. Papa-Roos laas: 'dat was mis, want er was 's- middags niks te doen'. Het werd nu de Bijenkorf en nog een keer eten bij Heek en daarna met de tram naar het bootje en terug naar Schermerhorn. Aansluiting bij de federatie en de of ficiële BESTEMMING VOOR DE GEMAAKTE SPULLEN In 1951 sloot de vereniging zich aan bij de VHVF (Vrijzinnig Hervormde Vrouwen Fe deratie in Noord-Holland). In de woorden van de secretaresse: 'alles is nu wat officië ler geworden'. Het notuleren had enige tijd stigelegen, maar werd in september 1952 weer hervat. De regeling van de bestemming van de gemaakt spullen werd ook officiëler door het instellen van 'bazarcomité' van de Nederlands Hervormde Kerk te Scher merhorn. Voorzitter werd Ds Van Dijk. De heer De Groot werd secretaris en zoals de voorzitter het formuleerde: 'de centenbak moest verdedigd worden door een sterke man'. Met de sterke man werd bedoeld de heer Hartog. De voorzitter; ik zou u alvast willen aanraden te zoeken naar een stevige geldkist met goede gleuf, waar flink wat in kan'. De heer Hartog dacht al aan een melk bus, op de gleuf weet hij wel raad. De bazarzal gehouden worden in dezaal van de heerTreiture (De Roode Leeuw), le dereen is het er over eens dat het niet in de kerk moet plaatsvinden. 'Jezus smeet de geldschieters ook uit de kerk'. De spul len voor de bazar kwamen niet alleen van de vrouwenvereniging. Er werd in het hele dorp geworven en een 'damesknokploeg met dames van radde tong' ging in het begin zelfs werven bij de winkeliers in Alk maar. De bazar leverde ook wel eens proble men. ffli 147 x'T 'k-.ë

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 23