f in het archief ontbreekt. Wel is nog bekend dat de kleine Hendrik op 7 april 1861 in Loosdrecht is gedoopt. SCHERMERHORN Er is daarna nog geen maand verstreken of er heeft zich een onverwachte wending voorgedaan. Op 1 mei 1861 heeft Jan's va der, Thomas Roelofs Thomas namelijk te Schermerhorn (Noord Holland) een her berg gekocht. Notaris J. Stikkel schrijft over deze herberg in de koopakte het volgen de: Een huis en erf, zijnde de herberg genaamd 'De Roode Leeuw', met de daarbij zijnde overgedekte Kolfbaan, staande en gelegen te Schermerhorn aan de noordzijde van de straat op het Oosteinde, op den perceelsge- wijzen kadastralen legger bekend In Sectie C, nummer 421, groot vier roeden zeventig ellen en een stal en erf, of wel den opstand van dien, staande aan de zuidzijde van de straat te Schermerhorn, tegenover de gezeg de herberg op den gemelden legger bekend in Sectie C, nummer 412, groot vier roeden en twintig ellen, de grond op naam van de Gemeente Schermerhorn en de opstand ten name des verkoopers Een en ander kost hem 3000 gulden, en uit de koopakte blijkt dat Thomas deze in vestering heeft gedaan voor Jan en Neeltje. Niet lang na de doop van de kleine Hendrik zijn Jan Thomas en Neeltje aldus verhuisd naarSchermerhorn. Het bevolkingsregister schrijft hen daar in op het adres Oosteinde nr. 1, echter pas op 1 december 1861. Die vertraging heeft een begrijpelijke reden: hun zoontje is op dat moment namelijk al overleden. Hendrik Willem Christiaan Tho mas stierf op 5 mei 1861 te Schermerhorn, slechts 15 weken oud en het gebeurde 4 dagen nadat Jan en Neeltje volgens de verkoopakte de bedrijfsvoering waren be gonnen. Jan oefent in Schermerhorn het beroep uit van kastelein. Hij betaalt zijn vader f170,- per jaar aan huur. Opvallend is dat niet lang daarna een jon- I t.r- Het Oosteinde met rechts café 'de Rode Leeuw' en er tegenover de doorrijstal, 1900 138 1 1 I i m

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 14